Windows 8 Multiple App Launcher Download

Windows 8 Multiple App Launcher to niewielka i lekka aplikacja, która została utworzona z myślą o użytkownikach chcących uruchamiać wiele sesji tego samego programu z poziomu nowego ekranu startowego w Windows 8. Po aktywowaniu, aplikacja wprowadzi odpowiednie zmiany w systemie i przywróci możliwość uruchamiania wielu okien z ekranu startowego. Wymagany jest restart komputera.

Po ponownym uruchomieniu komputera zmiany wejdą w życie, a my będziemy mogli uruchamiać dowolną ilość okien aplikacji pulpitowych za pomocą kafelków. Za każdym razem, gdy klikniemy w kafelek danej aplikacji, system uruchomi nowe okno zamiast przenosić nas do już otwartej sesji programu.

W poprzednich wersjach systemu Windows za każdym razem, gdy uruchamialiśmy program z menu Start, system otwierał nową sesję programu lub nowe okno. Niestety, w Windowsie 8 wprowadzone zostały zmiany, a jedną z nich jest zachowanie skrótów na ekranie startowym. Teraz domyślnie możemy uruchamiać tylko jedną sesję programu, a każde kolejne kliknięcie w dany kafelek spowoduje przeniesienie nas do już otwartego okna aplikacji. Dlatego niemożliwe jest na przykład uruchamianie wielu okien Notatnika lub Internet Explorera z poziomu ekranu startowego.

Dzięki Windows 8 Multiple App Launcher możliwe jest przywrócenie zachowania skrótów w menu Start na wzór Windowsa 7 i poprzednich edycji, co skutkuje możliwością uruchamiania wielu okienek programów.