Virtual Audio Streaming Download

Virtual Audio Streaming to program, który dodaje w systemie operacyjnym Windows wirtualną kartę dźwiękową. Rozszerza ona możliwości hardware'owej karty pozwalając na nagrywanie, odtwarzanie oraz nadawanie różnego rodzaju formatów dźwiękowych.

Program jest w stanie wykrywać sygnał pochodzący z pliku zapisanego na dysku twardym, mikrofonu, komunikatora, radia internetowego czy telefonu wykorzystującego protokół VoIP. Virtual Audio Streaming bez problemu nagrywa np. rozmowy przez Skype'a.

Pozwala też na nadawanie ich za pośrednictwem takich serwisów jak np. Ustream.tv. Program bezpośrednio rejestruje i nadaje sygnał dźwiękowy bez zapisywania go do pliku czy kompresowania. Dlatego nie występuje zjawisko opóźnienia czy utraty jakości. Usługa pomaga w transmisji sygnału wideo przez sieć.

Wszystko dzięki integracji z programem Magic Camera, który został wydany przez tę samą firmę co Virtual Audio Streaming. Opisywany program może być także wykorzystywany do zarządzania urządzeniami odtwarzającymi dźwięk w systemie Windows oraz wejściami i wyjściami audio.

Obsługiwana częstotliwość próbkowania wynosi od 40 kHz do 192 kHz. Program radzi sobie z dźwiękiem od 8- do 24-bitowym. Dysponuje wbudowanym rejestratorem dźwięku automatycznie kompresującym do formatu MP3 dla osób, które chcą uzyskać mniejszy rozmiar pliku.

W okresie próbnym (trial) program dodaje do sygnału audio znak wodny w postaci zniekształconego, kobiecego głosu. Wykupienie pełnej wersji usuwa to ograniczenie. Aplikacja dodatkowo rozwiązuje błąd o nazwie Brak stereo mix w systemach Windows Vista oraz 7.