Naturpic Audio Editor Download

Naturpic Audio Editor jest darmowym programem do edycji i obróbki dźwięku. Pozwala użytkownikowi wykonać za darmo szereg modyfikacji, które normalnie byłyby możliwe do wykonania tylko w profesjonalnych, płatnym pakiecie. Aplikacja pełni rolę wizualnego edytora, odtwarzacza, konwertera, a także narzędzia do nagrywania dźwięku (np. z mikrofonu).

Program posiada standardowy interfejs, w którym wyświetlane są ścieżki w postaci wykresów. Użytkownik może w prosty sposób za pomocą graficznego interfejsu zaznaczyć dowolny fragment ścieżki (w przypadku wielokanałowych utworów możemy edytować pojedyncze ścieżki) i skopiować go, usunąć, wyciszyć, wyciąć i wkleić w inne miejsce, a także połaczyć z innym segmentem. Wycięte fragmenty mogą zostać również zapisane do nowego pliku w dowolnym, popularnym formacie muzycznym.

Naturpic umożliwia także nakładanie na projekty różnych efektów dźwiękowych, takich jak wzmocnienie, Delay, mormalizowanie, Phaser, Reverb, Chorus, Flanger, zgłaśnianie, sciszanie, rozciąganie lub skracanie w czasie czy też Vibrato. Dla dowolnego fragmentu, który zostanie zaznaczony mogą być także nadane różnego rodzaju filtry. Na uwagę zasługują także funkcje odszumiania - w programie znajdziemy aż dwie, gdzie jedna lepiej się nadaje do redukcji szumów o stałym poziomie głośności (Casette Noise Reduction), podczas druga lepiej się sprawdza przy odszumianiu nagrań z mikrofonu (Voice Breath Noise Reduction).

W programie możemy także otwierać ścieżki z płyt Audio CD, edytować je w dowolny sposób oraz konwertować do plików MP3, WAV czy WMA. Wbudowany został także edytor tagów, który uzupełnia funkcję konwersji płyt Audio o możliwość uzupełniania plików o informacje o artystach i nazwach utworów czy albumów.