AV Audio Editor Download

AV Audio Editor to darmowy edytor plików audio, za pomocą którego w prosty sposób dokonamy najczęstszych operacji na plikach dźwiękowych. Z powodzeniem podzielimy pliki na mniejsze części, dodamy efekty typu chorus czy zgłaśnianie / wyciszanie, a także przekonwertujemy utwory muzyczne do innych formatów.

Aplikacja ma interfejs dość charakterystyczny dla edytorów audio, przy czym twórcom udało się zachować prostotę i łatwość użytkowania, dzięki czemu program świetnie się nadaje dla początkujących osób, które wcześniej nie miały styczności z edytorami audio. Interfejs jest wykonany na bardzo wysokim poziomie - z lewej strony znajdzieny panel boczny, który wyświetla listę zaimportowanych plików. Aby dodać plik do listy, wystarczy, że go przeniesiemy na panel metodą “przeciągnij i upuść” lub skorzystamy z paska narzędzi i opcji “Otwórz”. Na pasku narzędzi znajdziemy także skróty do najczęstszych poleceń, takich jak zapisywanie, wycinanie, usuwanie, kopiowanie czy wklejanie fragmentów utworu.

Zaimportowane pliki audio możemy modyfikować za pomocą efektów. Kliknięcie w ikonę różdżki na pasku narzędzi spowoduje wysunięcie rozwijanego menu, w którym znajdziemy dostępne efekty podzielone na kategorie. Do dyspozycji oddano użytkownikowi efekty zgłaśniania lub wyciszania, chorus, surround, echo & reverb, a także equalizer (korektor dźwiękowy).

AV Audio Editor świetnie się nadaje do prostej obróbki audio. W widoku ścieżek możemy zaznaczać dowolne fragmenty, a następnie wycinać niepotrzebne elementy lub kopiować i wklejać je do nowego projektu. Nie posiada aż tylu funkcji, co konkurent w postaci Audacity, ale jeżeli potrzebujemy prostego w obsłudze programu do wykonania domowej obróbki, to AV Audio Editor okaże się bardzo dobrym wyborem.