Word Viewer Download

Microsoft Word Viewer to darmowy program przygotowany przez firmę Microsoft, który pozwala użytkownikom nie posiadającym pakietu Office na otwieranie dokumentów utworzonych w edytorze Word. Program charakteryzuje się bardzo prostym i minimalistycznym interfejsem. Aplikacja umożliwia drukowanie otwartych dokumentów.

Warto jednak zaznaczyć, że program służy tylko i wyłącznie do otwierania gotowych plików - za jego pomocą nie utworzymy własnych dokumentów od podstaw, ani nie edytujemy istniejących. Word Viewer pełni jedynie funkcję przeglądarki dokumentów. Obsługiwane formaty plików to Word 97, 2000, 2002 (XP), 2003 oraz 2007 (Open XML). Dodatkowo, za pomocą aplikacji można otworzyć dokumenty tekstowe zapisane w formatach RTF, TXT, jak również strony sieci Web w fomratach HTM, HTML.

Program umożliwia przełączanie się pomiędzy różnymi widokami. Do dyspozycji są, znane z pełnoprawnej wersji Worda, takie układy widoku, jak konspekt, układ wydruku, układ sieci Web czy też układ do czytania. Ustawienia programu umożliwiają dokładniejsze dostosowanie widoku, jak również dają dostęp do opcji odpowiedzialnych za wydruki dokumentów.

Word Viewer okaże się przydatny zarówno dla tych, którzy nie potrzebują posiadać na dysku rozbudowanych pakietów biurowych, a chcą mieć możliwość otwierania różnych dokumentów, jak również dla tych osób, które korzystają z konkurencyjnych rozwiązań (LibreOffice, OpenOffice itp.). Bywa bowiem tak, że niektóre dokumenty mogą wyglądać inaczej po otwarciu w innych programach, zatem posiadanie Word Viewera na dysku z pewnością będzie dobrym zabezpieczeniem.

Aby móc przeglądać dokumenty z najnowszych wersji pakietów Office, należy doinstalować zestaw kompatybilności Office Compatibility Pack.