PowerPoint to program do tworzenia i przeglądania prezentacji należący do pakietu Microsoft Office. Chociaż pliki, w jakich zapisane są prezentacje PowerPoint są kompatybilne z większością przeglądarek do pokazów slajdów, to ​​wielu użytkowników woli otrzymywać prezentacje wideo PowerPoint w formacie MP4.

Domyślnym i oficjalnym formatem programu Microsoft PowerPoint jest PPT. Ten format jest w dużej mierze zgodny z innymi programami do edycji i przeglądania slajdów. Jednak wielu użytkowników woli wyświetlać pokazy slajdów w jeszcze bardziej kompatybilnym formacie, takim jak wideo.

Konwersja lub pozyskiwanie prezentacji PowerPoint z PPT do pliku wideo pozwoli nam na przykład publikować nasze slajdy na platformach wideo, takich jak YouTube.

Istnieje wiele narzędzi i programów, które umożliwiają konwertowanie plików .PPT na filmy, jednak wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, że sam program Microsoft PowerPoint zawiera domyślną opcję zapisywania prezentacji slajdów w formacie MP4.

Mając to na uwadze, poniżej pokazujemy, jak zapisywać i pobierać pokazy slajdów programu PowerPoint bezpośrednio do formatu wideo MP4:

Jak przekonwertować i zapisać pokaz slajdów PowerPoint do wideo .MP4 bez używania oprogramowania innych firm.

1. Otwórz program Microsoft PowerPoint.

2. Przejdź do tworzenia prezentacji PowerPoint lub otwórz wcześniej utworzoną prezentację.

3. Następną rzeczą będzie kliknięcie zakładki: Plik

4. W lewej części okna wybierz opcję: Eksportuj

5. Pojawi się nowa lista opcji, z której należy wybrać opcję: Utwórz wideo

6. Zostaną wyświetlone dodatkowe opcje, spośród których możesz wybrać rozdzielczość eksportowanego wideo. W następnym kroku kliknij przycisk: Utwórz klip wideo

7. Gdy pojawi się nowe okno, będziesz musiał wskazać lokalizację na urządzeniu, w której chcesz zapisać wideo z prezentacją.

8. Po podaniu nazwy pliku wideo będziesz musiał kliknąć: Eksportuj

Poczekaj kilka sekund lub minut, aż program PowerPoint wyeksportuje pokaz slajdów jako plik wideo z wybranymi przez Ciebie preferencjami.