DocX Viewer Download

Docx Viewer to niewielka, darmowa i bardzo szybka aplikacja pozwalająca na przeglądanie dokumentów z rozszerzeniem DOCX. Format DOCX został zaprezentowany w nowszych odsłonach pakietu Office i jest unowocześnieniem starego formatu DOC. Niestety Microsoft Word w starszej wersji pakietu Office nie radzi sobie z tymi plikami. Z pomocą przychodzi właśnie Docx Viewer.

Program radzi sobie bez problemu z dokumentami zapisanymi w formacie DOCX – cała treść jest wyświetlana zgodnie z oryginałem, w tekście nie ma żadnych zakłamań, a formatowanie jest zachowane prawidłowo. Wszystkie kolory, czcionki, pogrubienia oraz inne elementy pozostają bez zmian. Trzeba jednak powiedzieć, że Docx Viewer służy tylko do przeglądania dokumentów – za jego pomocą nie stworzymy nowych dokumentów ani nie edytujemy istniejących.

Interfejs programu jest bardzo prosty, nie znajdziemy tu żadnych zaawansowanych funkcji. Poza wyświetlaniem treści dokumentu, w dolnej części okna znajdziemy pasek stanu informujący o autorze pliku oraz dacie ostatniej modyfikacji. Sam program jest w wersji portable, co znaczy, że ogranicza się do jednego pliku, który możemy przemieszczać pomiędzy wszystkimi komputerami bez potrzeby instalacji. To świetne rozwiązanie dla biura, w którym komputery nie mają zainstalowanej najnowszej wersji pakietu Office, a pracownicy muszą uzyskać dostęp do otrzymanych dokumentów w nowym formacie.

Obsługa programu jest banalnie prosta i sprowadza się do zwykłego wskazania pliku DOCX. Dodatkowo, jeżeli chcemy, Docx Viewer może zostać ustawiony jako domyślny program do otwierania plików DOCX. W tym celu wystarczy rozwinąć menu Options i wybrać Associate *.docx.