Scribd Download

Scribd to aplikacja internetowa, która pozwala na udostępnianie w internecie dokumentów. Mogą to być książki w formie elektronicznej, prezentacje, raporty, skany itp. Wszystkie te rzeczy da się czytać bezpośrednio w oknie przeglądarki. Początkowo witryna używała technologii iPaper, obecnie bazuje na HTML5.

Witryna przed długi czas była oskarżana o łamanie praw autorskich wydawców. Obecnie problem ten w dużej mierze rozwiązano. Wdrożono system weryfikacji treści. Ok. 20 tysięcy e-booków trafiło do sekcji premium, która dostępna jest po uiszczeniu opłaty w wysokości kilku dolarów miesięcznie.

Wszystko to sprawia, że Scribd jest nie tylko świetnym miejscem na udostępnianie własnych publikacji. Witryna to tak naprawdę olbrzymia baza książek, które można czytać za śmieszne pieniądze - także na urządzeniu mobilnym, takim jak tablet. Problem to jedynie bariera językowa - większość treści jest po angielsku.

Scribd akceptuje pliki w takich formatach jak XLS, XLSX, PPT, PPS, PPTX, PPSX, DOC, DOCX, ODT, ODP, ODS, ODF, ODG, SXW, SXI, SXC, SXD, TXT, PDF, PS, RTF, TIF, TIFF. Czytając książkę lub dokument mamy do dyspozycji pasek narzędzi przy górnym brzegu ekranu, gdzie zmieniamy m.in. wielkość czcionki.

Pasek pozwala też zapisać znaleziony dokument we własnej bibliotece. Ułatwia to późniejsze odszukanie pliku.