Microsoft Office Word to jeden z najczęściej używanych edytorów tekstu na świecie. Wynika to z mnóstwa opcji i funkcji, które oferuje swoim użytkownikom. Domyślnie program do edycji tekstu zapewnia swoim użytkownikom wszystkie niezbędne narzędzia do satysfakcjonującej edycji tekstu, jednak wielu użytkowników nie wie, że istnieje ukryta sekcja dodatkowych funkcji, które można aktywować.

Microsoft Word ma ukrytą kartę o nazwie Deweloper, która zawiera wiele zaawansowanych narzędzi i funkcji. Sekcja Deweloper zawiera między innymi takie narzędzia jak: Dodatki, Formaty, Mapowanie, Ochrona i Szablony.

Jak wspomnieliśmy, aby uzyskać dostęp do wszystkich tych funkcji, powinniśmy aktywować zakładkę Deweloper, ponieważ jest ona domyślnie ukryta. Można ją aktywować w dowolnej wersji programu Word.

Jeśli chcesz aktywować kartę Deweloper w programie Microsoft Word, aby uzyskać dostęp do ukrytych opcji, zalecamy wykonanie poniższych kroków:

Jak aktywować kartę Deweloper w Microsoft Word (Office 365)

W przypadku korzystania z Office 365 sposób aktywacji karty Deweloper w programie Word wygląda w następujący sposób:

- Otwórz Word i kliknij sekcję Plik w lewym górnym rogu.

- Po wyświetleniu menu należy wybrać: Opcje

- Spowoduje to wyświetlenie małego okna, w którym będziesz musiał wybrać sekcję: Dostosowywanie wstążki.

- Teraz w głównej części okna zobaczysz dwie kolumny, z których musisz skupić się na tej po prawej stronie, aby znaleźć opcję: Deweloper.

- Kiedy aktywowałeś funkcję Deweloper, musisz kliknąć przycisk OK.

- Spowoduje to automatyczne wyświetlanie karty Deweloper na wstążce u góry edytora tekstu Word.