OpenOfficePL Standard 2012 Download

OpenOfficePL Standard 2012 to specjalna edycja pakietu biurowego OpenOffice przygotowana przez polską firmę OpenOffice Polska. Cały pakiet został przygotowany z myślą o małych i średnich firmach, które poszukują tańszej alternatywy dla bardzo drogich zestawów Microsoft Office.

Płatna wersja OpenOffice wyróżnia się tym, że firmy dostaną profesjonalne wsparcie techniczne ze strony producenta na okres od 6 miesięcy do 1 roku w zależności od wybranej opcji. Pakiet oferuje wiele funkcji, jak na przykład odczyt plików zapisanych w nowych formatach MS Office (docx, xlsx, pptx). Cechą wyróżniającą pakiet od polskiego producenta jest pełna współpraca z plikami PDF – OOPL oferuje import dokumentów w tym formacie bezpośrednio do programów wchodzących w skład pakietu. Dokumenty możemy również eksportować do formatu PDF wraz z funkcją zabezpieczenia pliku hasłem, jak również do formatu LaTeX (Lamport TeX), który jest wykorzystywany podczas profesjonalnego składu tekstu.

W skład pakietu OpenOfficePL Standard 2012 wchodzą:

Writer

Edytor tekstu będący odpowiednikiem programu Microsoft Word. Posiada wszystkie funkcje potrzebne do stworzenia profesjonalnych dokumentów tekstowych. Nie zabrakło oczywiście funkcji formatowania tekstu, wstawiania tabel i wykresów, jak również sprawdzania pisowni dzięki słownikowi Tezaurus. Dodatkową funkcją jest wspomniana obsługa plików PDF.

Calc

Arkusz kalkulacyjny, wzorowany na programie Microsoft Excel. Pozwoli na obliczenie wszystkich potrzebnych rzeczy, tworzenie funkcji matematycznych, statystycznych, finansowych, jak również tworzenie symulacji. Wszystkie dane zawarte w arkuszu można przedstawić w formie wykresu za pomocą kreatora. Pakiet OpenOfficePL Standard umożliwia eksportowanie arkuszy kalkulacyjnych do formatu PDF.

Impress

Aplikacja do tworzenia prezentacji, odpowiednik PowerPointa. Za pomocą Impress stworzymy multimedialne prezentacje przydatne podczas wykładów lub spotkań biznesowych. Program posiada funkcje wprowadzania animacji i dźwięku, dzięki czemu pozwala na uatrakcyjnienie naszych prezentacji.

Draw

Program do tworzenia i obróbki grafiki wektorowej. Pozwala przygotowywać rysunki dwu i trójwymiarowe do prezentacji lub dokumentów. Z powodzeniem można wykorzystać go do tworzenia loga firmy, jak również do zaprojektowania wizytówek. Posiada możliwość eksportu do popularnych formatów grafiki wektorowej, jak np. EPS, ale również do tradycyjnych formatów BMP, JPG, GIF, PNG.

Base

Aplikacja bazodanowa, umożliwia tworzenie i modyfikację tabel, formuł, raportów oraz zapytań. Odpowiednik programu Microsoft Access.

Pakiet OpenOfficePL Standard 2012 jest dobrą alternatywą dla wszystkich firm, które chcą posiadać pakiet biurowy z dobrym wsparciem technicznym i pomocą ze strony producenta przy jednoczesnym zachowaniu ceny przystosowanej do polskich warunków.