ActivePresenter Download

Active Presenter to darmowa (do zastosowań domowych) wersja popularnego programu, który stanowi zestaw wszystkich narzędzi potrzebnych do tworzenia różnego rodzau prezentacji multimedialnych, do nagrywania nagrywania pulpitu i tworzenia profesjonalnych poradników, szkoleń, a także też szeroko pojętych screencastów.

W odróżnieniu od innych programów do nagrywania pulpitu, Active Presenter charakteryzuje się bardziej profesjonalnym podejściem do tworzenia filmów. Przede wszystkim możemy tworzyć i edytować całe projekty poświęcone np. konkretnemu programowi, który nagrywamy bądź wybranemu tematowi, na który się wypowiadamy. Nagrywać możemy poprzez przechwytywanie całego obrazu, określonego fragmentu ekranu czy też strumieniowanie danych. Dodatkowo możemy ustawić automatyczne kadrowanie obrazu czy też podmianę ikony kursora myszy oraz jego podświetlenie.

Po nagraniu materiału, użytkownik nie zostaje z nieskompresowanym i nieobrobionym filmem. Active Presenter umożliwia wzbogacenie naszego filmu, dostosowanie wszystkich opcji, zsynchronizowanie dźwięku z obrazem, umieszczanie slajdów, komentarzy i adnotacji oraz dodawanie efektów wizualnych typu światło punktowe. Do programu możemy także importować prezentacje utworzone w PowerPoint.

Gotowy materiał możemy wyeksportować do jednego z wybranych formatów - AVI, MP4, WMV, WebM - oraz dostosować jego rozmiar, szybkość klatek, bitrate, jakość czy też napisy z czasem oraz datą utworzenia filmu. Active Presenter jest pakietem, dzięki którym nagrywanie wszelkich materiałów z pulpitu może się zamknąć w obrębie jednego programu. Nie potrzebujemy używać dodatkowych aplikacji do dodawania efektów, ustawiania jakości czy też wycinania poszczególnych fragmentów - wszystkich zmian dokonamy bezpośrednio w tym programie.