USB Disk Security Download

USB Security Disk to specyficzne narzędzie antywirusowe, które skupia się tylko i wyłącznie na zabezpieczaniu systemu przed niebezpiecznymi szkodnikami, wirusami oraz trojanami, które mogą zainfekować komputer poprzez urządzenia podłączane złączem USB. W związku z coraz większą popularnością zewnętrznych nośników, twórcy postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i stworzyć narzędzie, które zabezpieczy komputer przed wirusami pochodzącymi z takich źródeł jak dyski USB, pendrive’y, smartfony w trybie pamięci masowej oraz karty pamięci podłączane przez adaptery USB. To niesamowicie przydatne narzędzie, zarówno dla domowego użytkownika jak i dla komputerów, które są udostępnione do użytku publicznego (np. w szkołach, uczelniach).

USB Security Disk posiada prosty interfejs zakładkowy, który jest łatwy w użyciu i w czytelny sposób przedstawia dostępne funkcje. Program umożliwia wykonywanie ręcznego skanowania urządzeń USB jak również oferuje ochronę w czasie rzeczywistym. Warto też zwrócić uwagę na takie funkcje, jak USB Vaccine, która wyłącza autorun z dysków USB czy też Safe Open pozwalającą na bezpieczne otwieranie zawartości urządzeń USB. Program na bieżąco monituruje zachowanie dysków i kart pamięci, a listę ewentualnych zagrożeń możemy sprawdzić w zakładce USB Shield.

W programie znajdują się również opcje związane z ochroną zawartości pendrive’ów i dysków zewnętrznych. Możemy ustawić blokadę, która uniemożliwi odczytywanie zawartości dysków USB przez niepowołane osoby, jak również łagodniejszą wersję, która blokuje możliwość kopiowania plików, ale wciąż pozwala na ich odczytywanie.

USB Security Disk jest wyposażony także w szereg funkcji, które pozwalają od razu oczyścić komputer z ewentualnego szkodliwego oprogramowania. Znajdziemy tu także listę aplikacji uruchamianych podczas startu systemu, jak również możemy wyczyścić niepotrzebne, tymczasowe pliki stron internetowych.