Dr.WEB CureIt! Download

Dr.WEB CureIt! to bezpłatny program do skanowania komputera w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania i usuwania wirusów, spyware, adware oraz malware z systemu. Sprawdzi się tam, gdzie inne, zwykłe programy antywirusowe zawiodły. Bardzo dobrze się sprawuje jako narzędzie do doraźnej pomocy - szybko skanuje komputer i wykrywa popularne, często atakujące wirusy, skutecznie je usuwając.

Program jest niezwykle prosty w użyciu i przyjazny dla użytkownika - po uruchomieniu aplikacji jedyne, co musimy zrobić, to kliknąć w przycisk rozpoczynający skanowanie. Zrozumienie komunikatów na ekranie również nie będzie trudne, gdyż język programu automatycznie dostosowuje się do systemu. Zaletą Dr.WEB CureIt! jest fakt, że bazy wirusów, spyware i adware są aktualizowane bardzo często i przy uruchomieniu programu zawsze mamy aktualną wersję. O co nie trudno, gdyż bazy antywirusowe są aktualizowane bardzo często.

Warto także wspomnieć, że program nie wymaga instalacji i możemy go uruchomić np. z poziomu płyty CD/DVD lub pendrive'a. Dzięki temu można pobrać program na innym komputerze, a następnie przenieść go do zainfekowanego komputera i od razu uruchomić skanowanie.

Lista szkodliwego oprogramowania, z którym poradzi sobie Dr.WEB CureIt!:

Robaki internetowe
Spyware
Adware
Spybot
Trojany
Wirusy sieci p2p
Robaki mass-mailing
Wirusy rozprzestrzaniające się po plikach
Ukryte wirusy Stealth
Wirusy przesyłane pocztą e-mail
Wirusy pakietu biurowego Microsoft Office
Keyloggery, szkodniki wykradające hasła
Backdoory
Riskware
Narzędzia hakerskie, dające zdalny dostęp do komputera
Wirusy skryptowe, szkodliwe skrypty

... oraz wszelkie inne szkodliwe oprogramowanie, na które trafimy w Internecie.