EasyBCD Download

EasyBCD  to narzędzie pozwalające kontrolować z poziomu Windowsa funkcje związane z rozruchem systemu (BCD – Boot Configuration Data), co jest przydatne dla użytkowników mających zainstalowany więcej niż jeden system operacyjny na komputerze. Program umożliwi edycję takich ustawień jak zmiana domyślnego systemu operacyjnego, zmiana kolejności systemów oraz zmiana czasu po jakim system będzie uruchomiony (domyślnie 30 sekund). Użytkownik ma również możliwość ręcznego dodawania wpisów wskazujących na zainstalowane systemy operacyjne.

Interfejs programu jest podzielony na zakładki odpowiadające za poszczególne funkcje programu. Obsługa aplikacji jest prosta, nie powinna sprawić nikomu problemów. Plusem jest polska wersja językowa programu, co w przypadku narzędzia ingerującego w rozruch komputera jest zdecydowanie pomocne w zrozumieniu podejmowanych decyzji.

Warto wspomnieć, że program posiada możliwość tworzenia kopii zapasowej ustawień bootloadera. Pozwoli to na bezpieczne modyfikowanie wszystkich ustawień oraz przywrócenie backupu w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak.
Program posiada również zestaw dodatkowych aplikacji, które uruchamiane są za pomocą zakładki „Przydatne narzędzia”. Użytkownik znajdzie tu szereg dodatków, które wspomogą pracę z EasyBCD, takie jak iReboot (pozwalający na wybór tego, jaki system operacyjny ma zostać odpalony podczas kolejnego uruchomienia komputera), EasyBCD Power Console (szybki dostęp do wiersza poleceń z pełnią praw administracyjnych) czy też funkcję tworzenia dysku przywracania systemu Windows Vista/7.
EasyBCD to aplikacja, którą docenią wszyscy użytkownicy korzystający z kilku systemów operacyjnych.