AIMP Download

AIMP to darmowy odtwarzacz muzyki oraz stacji radiowych. Ze względu na swój klasyczny wygląd może on być doskonałą alternatywą dla Winampa. Pomimo swojego kompaktowego interfejsu, wyposażony jest w wiele funkcji, które okażą się przydatne dla każdego, kto słucha muzyki na komputerze.

Program dobrze integruje się z systemem Windows, podczas instalacji użytkownik ma możliwość ustawienia powiązań odtwarzacza z plikami MP3 oraz z menu kontekstowym Eksploratora Windows.

Interfejs AIMP jest prosty i czytelny, a układ elementów przypomina wspomnianego klasycznego Winampa. Użytkownik ma dostęp do korektora dźwięku, gdzie zmian można dokonywać samodzielne lub korzystając z gotowych schematów. Widok listy odtwarzania jest tradycyjny, a przez to łatwy w użyciu i czytelny. Użytkownik może tworzyć wiele playlist i w dowolnym momencie się między nimi przełączać. Dzięki wbudowanej wyszukiwarce szybko możemy odnaleźć pożądany utwór znajdujący się na playliście.

Istotną funkcją jest biblioteka audio (kombinacja klawiszy CTRL+M), dzięki której można dodać zbióry piosenek do odtwarzania. Drzewa katalogów pomagają zachować porządek w bibliotekach nawet wtedy, gdy zbiory MP3 nie są poprawnie „otagowane”, ale znajdują się w odpowiednich folderach na dysku.

AIMP wyposażony jest również w zestaw niezbędnych narzędzi potrzebnych do tego, aby konwertować muzykę pomiędzy popularnymi formatami. Domyślnie program daje możliwość konwertowania plików na formaty APE, FLAC, OGG, WAV, WMA oraz MusePack SV8. Aby uzupełnić listę o najpopularniejszy format MP3 konieczne jest ściągnięcie LAME MP3 Encoder.

Program posiada również obsługę wtyczek i skórek. Domyślnie znajdują się trzy skórki do wyboru. Różnią się one zarówno kolorystyką jak i układem poszczególnych elementów. Jednym kliknięciem możemy zmienić wygląd naszego programu w taki sposób, aby uzyskał zarówno nową szatę graficzną jak i dodatkowe elementy (np. wyświetlanie okładek albumów).