OpenMusicPlayer Download

OpenMusicPlayer jest darmowym, open-source’owym odtwarzaczem multimedialnym, który pozwala cieszyć się odtwarzaniem muzyki i filmów w jednym oknie. Podobnie jak w przypadku iTunesa, główne zastosowanie programu sprowadza się do słuchania muzyki, tworzenia playlist i zarządzania kolekcją piosenek. Z tego względu jest to bardzo dobra alternatywa dla programu firmy Apple.

OpenMusicPlayer oferuje elegancki interfejs, łatwą obsługę oraz sporą ilość funkcji. Aplikacja wspiera dużą ilość formatów multimedialnych, takich jak MP3, OGG, SPX, TTA, FLAC, AAC, WAV, WMA, APE, MP4, MPEG, AVI oraz wiele, wiele innych. Interfejs jest prosty w użyciu i intuicyjny - w górnej części programu znajdują się przyciski kontrolne, podczas gdy środek zarezerwowany jest na wyświetlanie zawartości playlist. OpenMusicPlayer umożliwia dodawanie piosenek wprost z folderów  jak również poprzez wybieranie pojedynczych plików. W dolnej części interfejsu znajdziemy dodatkowe informacje na temat aktualnie odtwarzanej piosenki, czyli okładkę albumu czy też tekst piosenki.

Poza typową funkcją odtwarzania plików, OpenMusicPlayer oferuje kilka dodatkowych opcji, takich jak radio czy odtwarzanie płyt Audio CD. Utwory mogą być także ustawiane w odpowiednich kolejkach, a także możemy zmieniać sposób ich odtwarzania - losowy, powtarzanie etc. Zaletą programu jest również fakt, że przy dość rozbudowanych opcjach i nawiązaniu do iTunesa wciąż udaje się zachować niski pobór zasobów systemowych. OpenMusicPlayer posaida także equalizer, który umożliwia korekcję graficzną dźwięku poprzez własne ustawienia lub skorzystanie z kilku dostępnych, takich jak rock, pop, dance, party, techno.

Warto także wspomnieć o możliwości zmiany wyglądu programu. Program może być dość mocno spersonalizowany poprzez wybranie jednej z 7 dostępnych paczek skórek, które zmieniają całkowicie wygląd i kolorystykę odtwarzacza.  Dodatkowo dla każdej skórki możemy kontrolować nasycenie kolorów i odcień.