Jeśli chcesz oddzielić ścieżkę głosową od ścieżki muzycznej w utworach, ale nie chcesz płacić za drogie narzędzia, to możesz teraz skorzystać z bezpłatnej lokalnej sztucznej inteligencji, aby wyizolować wokale i inne dźwięki z utworów na własnym komputerze za darmo. Proces ten jest dość szybki, działa naprawdę dobrze i jest całkowicie darmowy, więc jeśli chcesz go przetestować, to postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami.

Najważniejsze informacje:

  1. Dowiedz się, jak lokalnie dzielić utwory na wokal i muzykę za pomocą sztucznej inteligencji.
  2. Najlepsze lokalne narzędzie do bezpłatnego izolowania wokali za pomocą sztucznej inteligencji na komputerze.

Jak usunąć lub oddzielić wokal od muzyki za pomocą lokalnych narzędzi AI?

Wyizolowanie ścieżki głosowej z utworu nie zawsze było czymś bardzo prostym i zwykle wymagało płatnych narzędzi lub usług online. Teraz jednak możliwe jest lokalne i dość szybkie (w zależności od posiadanego komputera) oddzielanie ścieżek głosowych od ścieżki dźwiękowej. Oprócz oddzielania głosu od ścieżki instrumentalnej istnieje również kilka innych opcji, z którymi można eksperymentować, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zanim rozpoczniemy poniższe kroki, pobierz narzędzie do usuwania wokalu UltimateVocalRemover dla urządzenia z Windows lub Mac, a następnie zapoznaj się z przewodnikiem, jeśli chcesz usunąć wokal z utworu.

  • Teraz gdy masz już zainstalowany UltimateVocalRemover, otwórz go.
  • Po pierwsze, zdecydowanie zalecam włączenie konwersji GPU, jeśli masz GPU Nvidia; jeśli masz GPU AMD lub Intel i pobrałeś otwartą wersję CL, możesz również zaznaczyć ten przycisk. Nie potrzebujesz do tego karty graficznej, ale sprawi to, że będzie to znacznie szybsze.
  • W przypadku metody przetwarzania istnieje kilka różnych opcji. Tryb Zespołu (Ensemble), w którym można użyć wielu różnych sieci neuronowych lub sztucznej inteligencji, aby jak najlepiej podzielić dźwięk. Gdy przyzwyczaisz się do aplikacji, możesz wypróbować niektóre z innych metod podziału.
  • Następnie należy wybrać parametry do podziału, takie jak wokal i instrument, perkusja lub brak perkusji itp. Po kliknięciu dowolnego z nich pojawi się kilka różnych modeli, które pozwolą nam podzielić wszystko według własnego uznania.

Uwaga: Podkłady to różne ścieżki audio: Perkusja, Wokal, Bas itd.

  • Na koniec pozostaw Algorytm Zespołu (Ensemble) ustawiony na maksymalną lub minimalną specyfikację, co powinno wystarczyć do podzielenia wszystkiego zgodnie ze swoimi potrzebami.

USTAWIENIA ZAAWANSOWANE: DODAWANIE DODATKOWYCH MODELI AI

Możesz pobrać więcej modeli AI, klikając przycisk ustawień w lewym dolnym rogu.
Teraz przejdź do Centrum pobierania i wybierz typ modelu AI, który chcesz pobrać. W każdej grupie dostępnych jest mnóstwo opcji, więc prawdopodobnie będziesz chciał z nimi poeksperymentować. Niektóre działają lepiej w przypadku określonych rodzajów muzyki. Pamiętaj tylko, że każde dodatkowe pobranie zużyje znaczną ilość miejsca na dysku oprócz 1,6 GB, które UVR już wykorzystuje. Warto jednak zaopatrzyć się w kilka konkretnych modeli, jeśli regularnie korzystasz z określonych rodzajów muzyki.

Jak uzyskać najlepsze wyniki przy użyciu Ultimate Vocal Remover? Aplikacja do usuwania wokalu

Podobnie jak w przypadku większości aplikacji AI, zwłaszcza tych lokalnych, sztuczką do uzyskania najlepszych wyników jest eksperymentowanie. Niektóre z domyślnych modeli AI mogą działać naprawdę dobrze dla niektórych utworów, podczas gdy inne mogą nie działać tak dobrze. Jeśli więc masz problemy z domyślnymi opcjami, wskocz do Ustawień i pobierz kilka różnych modeli i sprawdź, czy uzyskasz lepsze wyniki. Zajmie to trochę więcej czasu, ale przynajmniej uzyskasz naprawdę dobre utwory bez utraty jakości. Jeśli jednak nie jesteś cierpliwy, możesz również wypróbować opcję online. Działa naprawdę dobrze, ale możesz użyć go tylko kilka razy, zanim zażąda płatnej subskrypcji.