Microsoft Security Essentials Download

Microsoft Security Essentials to rozbudowane narzędzie służące do ochrony komputera. Zabezpiecza przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem i programami szpiegującymi. Podstawową funkcją jest ochrona w czasie rzeczywistym, z naciskiem na aplikacje ze środowiska Microsoft, takie jak Microsoft Outlook Express czy Internet Explorer. Program na bieżąco monitoruje pracę komputera i błyskawicznie powiadamia o podejrzanej aktywności. Standardowo umożliwia 3 typy skanowania: szybkie (lokalizacje i pliki najczęściej podatne na zagrożenia), pełne (wszystkie pliki i foldery) oraz niestandardowe (użytkownik sam ustala lokalizacje skanowania).

Program Microsoft Security Essentials umożliwia ponadto ustawienie cyklicznego skanowania, wykluczanie określanych formatów plików (np. dokumentów DOC) lub archiwów (np. ZIP), skanowanie urządzeń zewnętrznych (podpiętych do komputera przez USB) czy pobieranie aktualizacji baz sygnatur wirusów przed rozpoczęciem skanowania. Ciekawą funkcją jest możliwość przesłania do Microsoft SpyNet podejrzanych plików, które nie zostały dotąd sklasyfikowane. Dzięki temu użytkownicy sami mogą ulepszać bazę zagrożeń, pomagając twórcom nanosić kolejne poprawki. Ponadto program umożliwia odzyskanie przypadkowo usuniętych plików.

Rozbudowana baza wiąże się z wprowadzeniem 4 rodzajów alertów. W trakcie pracy Microsoft Security Essentials możemy natknąć się na Severe (najwyższy poziom zagrożenia, złośliwe oprogramowanie jest natychmiast usuwane), High (wysoki poziom zagrożenia, usuwany natychmiast), Medium (potencjalnie niebezpieczny, wskazanym działaniem jest usunięcie lub poddanie kwarantannie), Low (niski poziom, może choć nie musi wpływać na bezpieczeństwo komputera). Ponadto narzędzie zużywa minimalną ilość zasobów systemowych, nie przeszkadzając w codziennej pracy.

Microsoft Security Essentials zapewnia Ci wysokiej jakości ochronę przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym, trojanami, robakami oraz innego rodzaju złośliwym oprogramowaniem. Microsoft Security Essentials to program bardzo prosty w instalacji i użytkowaniu. Uaktualnienia programu oraz definicji zagrożeń są zautomatyzowane, dlatego też użytkownicy mogą być pewnie że program ochroni komputer nawet przed najnowszymi zagrożeniami. Intefejs użytkownika jest bardzo prosty, dodatkowo ikonka programu informuje nas o statusie bezpieczeństwa - jeżeli jest zielona, wszystko jest w porządku.

Podczas wykonywanie ważnych czynności Microsoft Security Essentials pracuje w ukryciu i nie przerywa pracy niepotrzebnymi alertami oraz powiadomieniami. Microsoft Security Essentials nie zużywa dużo zasobów systemowych, dzięki czemu nasz komputer będzie działał tak szybko jak przed instalacją tego programu.