AVG Anti-Virus Free Edition Download

Ochrona antywirusowa komputera w dzisiejszych czasach to sprawa priorytetowa – nie można tego lekceważyć. AVG AntiVirus Free Edition to bardzo popularny i co najważniejsze, bezpłatny program antywirusowy stworzony i wspierany przez czeskich programistów. Program ten charakteryzuje się bardzo skuteczną ochroną przed szkodliwym oprogramowaniem. Co ciekawe, baza wirusów jest aktualizowana z wyprzedzeniem, dzięki czemu program zapewnia ochronę nawet przed jeszcze nierozpowszechnionymi wirusami.

AVG AntiVirus Free Edition 2013 składa się z głównego skanera antywirusowego oraz dodatkowego skanera rezydentnego, który monitoruje każdy otwierany, zapisywany czy kopiowany plik z różnych źródeł. Oprócz tego program posiada moduł kwarantanny do przechowywania zainfekowanych danych oraz dodatkowy skaner poczty e-mail, który współpracuje z najpopularniejszymi klientami pocztowymi. Ten dodatek sprawdza wszystkie przychodzące wiadomości pod kątem wirusów w załącznikach, spamu etc.

Warto również wspomnieć o dodatkowym skanerze anty-rootkitowym. Co to takiego? Otóż ta funkcja usuwa z systemu niebezpieczne komponenty typu rootkit, które zazwyczaj ukrywają się w różnych aplikacjach, sterownikach czy bibliotekach DLL. Komponenty rootkit w skrajnych przypadkach umożliwiają niepowołanym osobom dostęp do naszego komputera. AVG AntiVirus Free Edition 2013 posiada również LinkScanner, który chroni użytkownika przed atakami podczas zwykłego przeglądania Internetu i wyszukiwania informacji.

W najnowszej odsłonie programu AVG AntiVirus Free Edition 2013 zastosowano moduł o nazwie PC Analyzer, który skanuje komputer w poszukiwaniu błędów powodujących spowolnienie komputera. Mogą to być na przykład błędne wpisy w rejestrze Windows, zbędne pliki na dysku twardym etc. Mówiąc prosto jest to funkcja czyszcząca dysk komputera ze zbędnych śmieci. Niestety dodatek ten nie jest w pełni aktywny – wyszukuje jedynie błędy i proponuje użycie płatnego programu AVG PC Tuneup.

W najnowszej wersji znajdziemy także nowy ekran powitalny, skrócono czas rozruchu programu, zastosowano tryb AVG Turbo Scan, który skraca czas testów antywirusowych, uproszczono również obsługę zapory internetowej.