Acronis True Image Home Download

Acronis True Image Home umożliwia tworzenie obrazów dysków twardych, wybranych partycji lub plików i folderów. Pozwala na przywracanie ich zawartości, włącznie z systemami operacyjnymi, programami, osobistymi danymi oraz ustawieniami. Program Acronis True Image przyśpiesza proces przywracania systemu oferując nowy składnik Acronis Snap Restore. Program posiada również wiele dodatkowych rozszerzeń.

Kopia zapasowa dysku, systemu operacyjnego, programów i danych

Acronis True Image Home jest świetnym rozwiązaniem, gdy chcemy zrobić kompletną kopię zapasową naszego całego komputera wraz z systemem. Daje to użytkownikowi wiele możliwości - z jednej strony możliwe jest tworzenie klasycznej kopii zapasowej, którą będziemy uaktualniać o nowe dane za pomocą funkcji Sync (synchronizacja danych), z drugiej natomiast możemy wykorzystać to narzędzie do zainstalowania czystego samemu operacyjnego i stworzenia kopii komputera w takim właśnie stanie. To z kolei pozwoli nam zachować czystą, gotową do przywrócenia kopię, która zawiera najważniejsze programy. Taką kopię możemy przywrócić np. w przypadku awarii komputera, aby nie wykonywać całej instalacji systemu od zera.

Korzystanie z programu jest bardzo przyjemne i intuicyjne za sprawą nowoczesnego interfejsu, który czerpie wszystko, co najlepsze z minimalistycznych, prostych i wręcz mobilnych rozwiązań. W menu bocznym użytkownik znajdzie tylko kilka głównych zakładek, takich jak Backup, Sync czy Tools.

W zakładce Backup znajduje się opcja, która umożliwia jednym kliknięciem myszy wykonać kopię zapasową komputera w wybranej przez nas lokalizacji. Zakładka Sync umożliwia synchronizowanie danych, czyli aktualizację istniejącej już kopii zapasowej o nowe dane, które zostały zapisane w komputerze od czasu wykonania backupu. Z kolei w zakładce Tools użytkownik znajdzie np. narzędzie Clone Disk, które pozwala sklonować cały dysk twardy - umożliwia to szybkie przeniesienie danych wraz z systemem i zainstalowanymi programami ze starego dysku na nowy.