Streamlink Twitch GUI Download

Streamlink Twitch GUI to nakładka graficzna do programu Streamlink, który umożliwia uruchamianie transmisji z serwisu Twitch w odtwarzaczu VLC Media Player. W odróżnieniu od podstawowej wersji programu Streamlink nie musimy wpisywać ręcznie żadnych komend w Wierszu polecenia. Wszystko odbywa się za pomocą przyjemnego dla oka interfejsu, w którym można przeglądać całą zawartość serwisu Twitch.

Uwaga! Aby używać tego programu musisz pobrać i zainstalować również podstawową wersję programu Streamlink, a także odtwarzacz VLC Media Player.

Instrukcja użycia:

  1. Zainstaluj VLC Media Player
  2. Zainstaluj podstawową wersję Streamlink
  3. Zainstaluj i uruchom Streamlink Twitch GUI

Użytkownik ma możliwość zalogowania się na swoje konto, co pozwala uzyskać szybki dostęp do obserwowanych kanałów. Istnieje też możliwość przeglądania dostępnych transmisji na podstawie wybranych gier. Każda transmisja, która zostanie otwarta, rozpocznie odtwarzanie w programie VLC Media Player. Użytkownik ma także możliwość wyświetlania czatu dla wybranego kanału w osobnym okienku.

Zaletą odtwarzania transmisji na żywo w programie VLC Media Player jest mniejsze zużycie zasobów procesora. Oglądania Twitcha w przeglądarce może być utrudnione dla osób ze słabszymi komputerami - strumień się zawiesza lub podcina, a także ciągle buforuje. Odtwarzanie za pomocą VLC umożliwia ominięcie tych problemów. Transmisje odtwarzane w programie VLC Media Player chodzą znacznie wydajniej i nie obciążają tak komputera.