R-Drive Image Download

R-Drive Image to zaawansowana aplikacja, która służy do wykonywania kopii zapasowych całych dysków twardych lub wybranych partycji dyskowych, a także do ich przywracania w przypadku awarii systemu lub dysku. Użytkownik może stworzyć obraz całego dysku lub tylko wybranych partycji, stworzyć specjalny dysk startowy, który pozwala uruchomić komputer i odzyskać dane w przypadku awarii systemu, sprawdzić utworzoną kopię zapasową pod kątem błędów, przywrócić kopię zapasową ze wskazanego obrazu na wybrany dysk, a takżę skonfigurować harmonogram automatycznych kopii zapasowych i aktualizacji istniejących o nowe pliki.

Kopie zapasowe dysków lub partycji

Wykonywanie kopii zapasowej nie jest trudne i z tym zadaniem powinien poradzić sobie zwykły użytkownik komputera, a to dzięki specjalnemu kreatorowi, który prowadzi nas krok po kroku przez cały proces wykonywania backupu. Użytkownik wybiera, czy chce stworzyć kopię całego dysku, czy tylko poszczególnych partycji, a następnie wskazuje miejsce docelowe kopii zapasowej.

Istnieje także możliwość odczytania danych z kopii zapasowej w przyszłości. Użytkownik może przypiąć obraz dysku twardego lub partycji jako wirtualny dysk i przeglądać zapisane w kopii dane. Jeśli zależy nam na tym, aby nasza kopia zapasowa była zawsze aktualna lub zapisana w kilku egzemplarzach, to możemy skonfigurować harmonogram (Schedule) i ustawić automatyczne tworzenie backupów.