Recuva Download

Recuva to aplikacja, dzięki której będziemy w stanie odzyskać utracone pliki. Jeżeli wydaje nam się że utraciliśmy jakieś pliki bezpowrotnie to jeszcze nic straconego, program Recuva postara się odzyskać pliki, które zniknęły z dysku twardego naszego komputera. Po krótkiej instalacji programu możemy uruchomić kreator odzyskiwania plików, kreator odzyskiwania jest idealny dla początkujących użytkowników ponieważ nie jest wypełniony zaawansowanymi terminami i funkcjami. Oczywiście zaawansowane opcje odzyskiwania są też dostępne. Takie rozwiązanie świadczy o tym że producenci programu pomyśleli zarówno o tych początkujących jak i o zaawansowanych użytkownikach komputerów.

W programie Recuva musimy określić jaki typ plików chcamy odzyskać, możemy wybierać spośród obrazów, muzyki, dokumentów, materiałów wideo oraz z plików skompresowanych. Możemy także odzyskiwać wiadomości e-mail oraz inne, niewymienione wyżej typy plików.

Recuva może zostać skonfigurowana tak by odzyskiwać pliki z kart pamięci lub z urządzeń mobilnych (w tym z urządzenia iPod).

Jeżeli aplikacja nie była w stanie odzyskać plików w standardowy sposób możemy wybrać opcję głębokiego skanowania, dzięki temu program rozpocznie jeszcze dokładniejsze i głębsze skanowanie w poszukiwaniu utraconych plików.

Zaawansowani użytkownicy mogą zrezygnować z prostego kreatora i sami skonfigurować program przed rozpoczęciem skanowania. Po ukończeniu skanowania możemy przeglądać jego rezultaty w czytelnej liście wyników. Do każdego znalezionego pliku jest przypisany odpowiedni kolor, czerwony oznacza że plik nie może być odzyskany, pomarańczowy oznacza trudności podczas chęci jego odzyskania zaś zielony bezproblemowe przywrócenie. Dodatkowo możemy przeglądać informacje na temat plików, a mianowicie ich rozmiar, data modyfikacji, komentarze, oraz liczbę nadpisanych klastrów, dodatkowo mamy dostęp do trybu hex.

Odzyskiwanie utraconych plików może zająć dużo czasu, jeżeli odzyskane pliki mają zostać zapisane na tym samym dysku, na którym są one wyszukiwane, program automatycznie poinformuje cię o mniejszych szansach ich odzyskania.

Aplikacja ta jest na pewno warta uwagi, działa szybko i nie zużywa nadmiernej ilości pamięci operacyjnej (oprócz trybu Deep Scan), jej niepodważalnym atutem jest fakt, iż jest ona aplikacją całkowicie darmową.