EasyRecovery Home Download

EasyRecovery Home to aplikacja do odzyskiwania utraconych danych z dysków, urządzeń USB, płyt CD/DVD oraz urządzeń mobilnych. Program pozwoli na przywrócenie plików, które kiedyś celowo lub przez przypadek usunęliśmy. Szansa na odzyskanie pliku w dużej mierze zależna jest od rodzaju nośnika oraz ilości danych zapisanych na nim od czasu usunięcia plików.

Dzięki EasyRecovery Home możemy podjąć się próby odzyskania zarówno pojedynczych plików, jak również folderów oraz całych partycji. Program jest prosty w obsłudze, a przejrzysty interfejs z czytelnymi ikonami sprawia, że proces odzyskiwania plików jest dla użytkownika jasny i zrozumiały.

Po uruchomieniu programu użytkownik ma dostęp do menu, z którego należy wybrać rodzaj nośnika, na którym będzie wykonywana próba przywrócenia danych. Do wyboru jest: dysk twardy, pamięć przenośna, nośnik optyczny, urządzenie multimedialne (np. iPod) oraz system RAID. Po wybraniu należy wskazać odpowiedni dysk lub wolumin, a następnie wybrać odpowiedni plan, według którego program na przeskanować wskazane miejsce.

Użytkownik może skorzystać z trzech planów działania dla każdego nośnika, na którym wykonuje operację. Explore Volume pozwala na natychmiastowe przeglądanie działającego woluminu, na którym mogą się znajdować usunięte pliki. Deleted File Recovery pozwoli z kolei na przeskanowanie wybranego woluminu w poszukiwaniu przypadkowo usuniętych plików – ta opcja jest właściwa, gdy chcemy odzyskać pliki, które niedawno usunęliśmy. Ostatni plan to Formatted Media Recovery, który pozwala na odzyskanie danych z wybranego nośnika nawet po tym, gdy został całkowicie sformatowany.

Dodatkową opcją jest możliwość procentowego ustawienia powierzchni dysku, którą program ma przeskanować. Okaże się to pomocne przy próbie odzyskania danych z bardzo dużych dysków, których zwykłe skanowanie zajęło by mnóstwo czasu. Raz ustawiony region zostanie zapamiętany i zaaplikowany dla każdego planu odzyskiwania danych.