Easeus Partition Recovery Download

EaseUS Partition Recovery to darmowa aplikacja, stworzona z myślą o użytkownikach, którzy utracili dostęp do partycji dyskowych. Jeżeli w wyniku działania wirusa bądź naszego błędu nagle “zniknęła” nam partycja i nie sposób jej znaleźć za pomocą tradycyjnych metod, to warto skorzystać z tego programu. Umożliwia proste i szybkie odzyskanie utraconych partycji i współpracuje z urządzeniami opartymi o interfejsy IDE, ATA, SATA, SCSI. Z kolei obsługiwane systemy plików partycji to FAT, NTFS, EXT2/EXT3.

Po włączeniu programu, aplikacja umożliwi nam wybór sposobu wyszukiwania utraconych danych. Użytkownik może skorzystać z szybkiego trybu Partition Recovery, który przeskanuje dysk w poszukiwaniu zagubionych lub utraconych partycji i wykona próbę przywrócenia ich do pierwotnego stanu. Należy się jednak liczyć z tym, że ten tryb ma charakter szybki, ogólny i skanuje dysk pobieżnie - po przywróceniu może się zdarzyć, że dostęp do niektórych plików będzie niemożliwy. Drugim trybem jest Data Recovery - w odróżnieniu od swojego poprzednika wyróżnia się większym bezpieczeństem i dokładnością działania, niestety proces skanowania trwa znacznie dłużej. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. W programie znajdziemy także funkcję przeszukiwania dysku w poszukiwaniu plików usuniętych z kosza.

Interfejs aplikacji jest prosty w użyciu, a wszystko to za sprawą wszechobecnych mini-kreatorów. Wszystkie funkcje ozdobione są odpowiednią ikoną z opisem działania, a po ich włączeniu program automatycznie uruchamia odpowiedni moduł pozwalający wykonać daną operację.