DAEMON Tools Lite Download

Daemon Tools jest to prawdopodobnie najlepszy i najbardziej zaawansowany emulator napędów CD/DVD. Umożliwia montowanie obrazów ISO, MDS, MDX, NRG i wielu innych jako wirtualne napędy CD/DVD.

Zamiast korzystać codziennie z ulubionej płyty, która się niszczy i traci na wartości, możemy bez strat używać jej bezpośredniej kopii w postaci obrazu. Do tego celu niezbędny będzie emulator napędów optycznych, a najlepszym i najpopularniejszym z nich jest bez wątpienia DAEMON Tools. Program ten będzie również idealnym dopełnieniem komputerów, które nie posiadają napędów CD czy DVD – netbooki, ultrabooki.

Po instalacji w systemie pojawia się specjalny sterownik, który jest w stanie emulować napęd optyczny. Napęd ten w systemie jest widoczny pod postacią takiej samej ikonki, jak w przypadku tradycyjnych, fizycznych napędów zainstalowanych w komputerze. O ile jednak w normalnym urządzeniu otwieramy napęd i kładziemy nań płytę CD lub DVD, tak w programie DAEMON Tools rolę fizycznej płyty pełni specjalnie przygotowany obraz.

Aby uruchomić tak zapisaną płytę, należy „zamontować” obraz w wirtualnym napędzie za pomocą podręcznego menu programu, którego ikonka znajduje się przy zegarku systemowym. Zamontowany obraz zachowuje się praktycznie tak samo, jak normalna płyta. Co więcej, działanie wirtualnego napędu jest o wiele szybsze i sprawniejsze, wyeliminowane są również problemy z porysowanymi i starymi płytami. Jeśli w obrazie zamontujemy obraz płyty z grą, po chwili uruchomi się gra lub instalator, gdy będzie to film DVD, po chwili uruchomi się program z odtwarzaniem, a wszystko to płynnie i bez denerwujących szumów dobiegających z napędu.

Co ciekawe, możemy stworzyć kilka napędów wirtualnych. Jest to bardzo wygodne, gdy chcemy mieć pod ręką kilka płyt jednocześnie bez żonglowania nimi w jednym napędzie w komputerze. Aby jednak program zaczął działać, musimy stworzyć obraz posiadanej płyty. Na szczęście program DAEMON Tools posiada odpowiednią funkcję, dzięki której stworzymy dokładny obraz płyty w formacie ISO. Jeśli jednak już posiadamy obrazy płyt w innych formatach, program DAEMON Tools poradzi sobie z nimi bez problemu – obsługuje bowiem takie formaty jak MDS, CUE/BIN, NRG, CCD, CDI oraz co oczywiste ISO.

Program poradzi sobie również z najpopularniejszymi zabezpieczeniami, takimi jak RMPS, SafeDisk, SecuROM czy LaserLock. Pamiętajmy jednak, że kopiowanie płyt nawet na własny użytek może być niezgodne z prawem lub licencją dystrybutora, twórcy lub wydawcy danej płyty! Podczas instalacji kreator proponuje zmiany w przeglądarce internetowej. Zalecamy rezygnację z proponowanych funkcji, gdyż wprowadzają one niemałe zamieszanie.