PowerISO Download

PowerISO to cieszący się dużą popularnością program do tworzenia wirtualnych dysków, ich edycji i nagrywania. Obsługuje on szeroki zestaw formatów, od ISO, BIN, CUE poprzez DAA, IMG, CDI, PDI, BIF, a kończąc na UIF, BIF, VHD czy VDI. Aplikacja umożliwia również konwersję większości plików do obrazu ISO, BIN czy DAA. Za sprawą kilku kliknięć można w szybki sposób wyeksportować zawartość plików ISO do zwykłego folderu.

Dzięki PowerISO można także tworzyć wirtualne dyski, które odtworzą obrazy stworzonych płyt bez konieczności wkładania fizycznego nośnika. A ponadto autostartujące pliki ISO, bootowalne pamięci USB czy płyty CD i DVD, zapisania dużego pliku na kilku nośnikach. Tworzone nośniki danych mogą zostać wyposażone w hasło i oznaczone cyfrowym podpisem, zapewniając bezpieczeństwo zawartych na nich danym.

Interfejs programu jest dość prosty, a do tego obsługuje funkcję drag & drop, pozwalającą na przeciągnięcie określonych danych do okna programu, a także typową opcje kopiuj/wklej. Poza tym integruje się z systemem, umieszczając swoje podstawowe narzędzia w menu kontekstowym komputera. Wersja demonstracyjna umożliwia jedynie edycję i tworzenie plików w formacie ISO, których wielkość nie przekracza 300 MB.

PowerISO to kompleksowe narzędzie zawierające obszerny wachlarz opcji i funkcji, które przydają się przy tworzeniu fizycznych i wirtualnych nośników danych, zapewniając ich bezpieczeństwo, funkcjonalność oraz szeroką ingerencję w sposobie ich działania.

Wersja testowa nie potrafi utworzyć większego obrazu niż 300MB, jest to dosyć istotne ograniczenie, na pocieszenie wystarczyć musi fakt że okres próbny nie jest ograniczony czasowo.