Virtual CloneDrive Download

Mimo ogromnej popularności przenośnych pamięci flash typu pendrive lub zewnętrznych dysków twardych, niepodważalny prym nadal wiodą standardowe napędy płyt CD/DVD oraz od niedawna również Blu-ray. Co jednak zrobić, gdy posiadamy komputer bez tego typu sprzętu? Wtedy z pomocą przychodzi program Virtual CloneDrive.

Virtual CloneDrive to bardzo prosty w obsłudze i bezpłatny program do tworzenia w systemie wirtualnych napędów CD/DVD. Producent programu zna się na rzeczy, gdyż na swoim koncie ma tak znane programu jak CloneCD i CloneDVD. Za pomocą aplikacji możemy stworzyć nawet 8 niezależnych napędów wirtualnych.

Działanie wirtualnych napędów optycznych jest bardzo proste i opiera się w głównej mierze na pierwotnych zasadach – możemy do napędu „włożyć” przygotowany wcześniej obraz dysku, który będzie zachowywał się dokładnie tak samo jak zwykła płyta – na szczęście dużo szybciej i bez charakterystycznego hałasu. Obraz płyty możemy stworzyć za pomocą wspomnianego programu CloneCD lub CloneDVD.

Obsługa programu Virtual CloneDrive ogranicza się do kliknięcia prawym klawiszem myszy na napędzie wirtualnym, a następnie wybrania interesującego nas obrazu płyty. Ponadto możemy w opcjach zmienić interfejs użytkownika na polski, ale i bez tego większość osób poradzi sobie bez problemów. Należy również zwrócić uwagę, że podczas instalacji system wyświetla komunikaty o zagrożeniu – nie jest to jednak groźne dla systemu i możemy ignorować wyświetlane wiadomości aby ukończyć proces instalacji.