Winamp Download

Winamp to obecnie jeden z najpopularniejszych programów do odtwarzania plików audio i wideo. Praktycznie każdy, nawet początkujący użytkownik komputera przynajmniej raz zetknął się z tą aplikacją. Potencjalnie prosty w obsłudze Winamp posiada szereg przydatnych funkcji, dzięki czemu jeden program może zastąpić wiele narzędzi programowych.

Oprócz oczywistego odtwarzania praktycznie każdego rodzaju plików audio, Winamp posiada bardzo przydatną funkcję zgrywania płyt Audio CD do wielu formatów, między innymi aacPlus, AAC, WMA, MP3 etc. To bardzo cenna funkcja dla osób, które posiadając dużą kolekcję płyt chcą zrobić tak zwaną „kopię zapasową”, dzięki której mogą cieszyć się swoją ulubioną muzyką nie niszcząc jednocześnie oryginalnych i nierzadko bardzo drogich nośników.

Naturalnie to działa również w drugą stronę – Winamp posiada opcję nagrywania płyt CD, choć w wersji darmowej są dość uciążliwe ograniczenia w postaci zredukowania prędkości nagrywania do 2x. Miłym dodatkiem jest również możliwość odtwarzania radia internetowego i stacji telewizyjnych oraz od pewnego czasu również formatu Flash. W najnowszych wersjach aplikacji (obecnie dostępna jest wersja 5.6) istnieje możliwość wyszukiwania informacji o artystach, jak również całych tekstów piosenek. Miłośnicy koncertów będą mogli zakupić bilety, importować biblioteki z programu iTunes lub ściągać muzykę z legalnych źródeł.

Od wersji 5.5 interfejs programu został dość poważnie zmieniony, zaś bardzo ważnym dodatkiem było zintegrowanie z Winampem obsługi formatu Flash. Kolejną innowacją jest Winamp Toolbar, który pozwala przejąć kontrolę nad odtwarzanymi materiałami z poziomu przeglądarki internetowej. To świetny dodatek dla zapracowanych, którzy nie odrywając się od pracy mogą sterować odtwarzaną muzyką lub stacjami radiowymi.

Dla mało wymagających użytkowników, którzy nie potrzebują większości zaawansowanych funkcji, powstała wersja Lite. Jeśli jednak ktoś zamierza wykorzystać wszystkie dodatki i możliwości, powinien zainteresować się wersją Pro, która posiada możliwość zgrywania muzyki w pełnej prędkości, konwertowania formatów oraz nagrywania płyt z prędkością do 48x.