Download, sterowniki

Jak wyłączyć pokazywanie gry na Discord

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
29.06.2020
Ilość komentarzy
0

Discord to komunikator głosowy dla graczy, który pełni też funkcje społecznościowe. Inne osoby z tego samego serwera Discord mogą zobaczyć, w co aktualnie grasz. Zobacz, jak wyłączyć pokazywanie gry na Discord pod swoim nickiem na liście użytkowników.

Discord - jak wyłączyć pokazywanie gry

Discord jest obecnie jednym z najpopularniejszych komunikatorów dla graczy. Nie tylko umożliwia łatwe prowadzenie rozmów głosowych, także grupowych, co znacznie ułatwia umawianie się na wspólne granie. Serwery Discorda to prawdziwe społeczności skupione wokół wybranych gier lub osób, umożliwiające dyskusje na czatach tekstowych, wymianę plików oraz poznawanie nowych osób do wspólnej gry. Po dołączeniu do serwera Discord widzimy listę wszystkich użytkowników, a obok każdego z nich wyświetla się jego status wraz z informacją, w jaką grę aktualnie dana osoba gra.

No właśnie, pokazywanie aktualnie uruchomionej gry w statusie na Discord. To funkcja z jednej strony ciekawa, gdyż pozwala sprawdzić, w co nasi znajomi aktualnie grają, jednak z drugiej strony może irytować osoby chcące zachować prywatność.

Wyświetlanie nazwy uruchomionej gry w statusie na Discord

Nie zawsze chcemy wyświetlać innym, w co aktualnie gramy (lub w ogóle informować, że w coś gramy), aby uniknąć np. zaproszeń do wspólnej gry lub innych komentarzy. Zatem jak wyłączyć pokazywanie gry na Discord w statusie pod swoim nickiem?

Discord - jak wyłączyć pokazywanie gry?

Jest to, na szczęście, bardzo proste. Wystarczy dostosować ustawienia swojego statusu i wyłączyć pokazywanie gry pod swoim imieniem. Zadziała to od razu na wszystkie serwery, w których jesteśmy. Nie ma konieczności ustawiania tego osobno dla każdego serwera.

Wejdź do ustawień Discord

Uruchom Discord, a następnie na dolnym pasku kliknij ikonę z kołem zębatym, by przejść do ustawień aplikacji. Wyświetli się lista wszystkich dostępnych kategorii opcji. Z kolumny po lewej stronie wybierz zakładkę Aktywność w grze.

W tym miejscu możesz dostosować, czy w danych grach ma się wyświetlać nakładka od Discord. Oprócz tego znajdziesz tu także opcję pozwalającą wyłączyć wyświetlanie nazwy aktualnie działającej gry w formie statusu.

Wystarczy na samej górze odznaczyć opcję o nazwie Wyświetl aktualnie działającą grę jako status. Gdy to zrobisz, wyjdź z opcji przyciskiem Esc.

Odznacz opcję wyświetlania aktualnej gry w statusie Discord

I to wszystko. Od teraz Twój status na Discord nie będzie uwzględniać informacji o tym, czy w coś grasz, a jeśli tak, to w co. Ani znajomi, ani inni użytkownicy tego samego serwera nie będą mogli podejrzeć, w jakiej grze aktualnie się bawisz.

Jeśli zechcesz przywrócić wyświetlanie aktualnie uruchomionej gry jako status, to wystarczy przejść do tych samych ustawień i ponownie zaznaczyć tę opcję.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus