Zaktualizowałeś Davinci Resolve 18.6 do wersji 19 (beta), ale nie uzyskałeś dostępu do żadnej z nowych funkcji, o których wszyscy mówią z zachwytem? Ten artykuł pokaże ci kilka różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać problem, tak aby wszystkie nowe funkcje Davinci Resolve 19 działały prawidłowo.

Najważniejsze informacje:

  1. Żadna z nowych funkcji w Davinci Resolve 19 nie jest dostępna po aktualizacji z Davinci Resolve 18.
  2. Jak naprawić niedostępność nowych funkcji Davinci Resolve 19.

Jak naprawić błąd, w którym aktualizacja z Davinci Resolve 18 do 19 nie dodaje funkcji.

Zwykle po aktualizacji ze starszej wersji Davinci Resolve do najnowszej, nawet jeśli jest to wersja beta, wszystkie nowe funkcje są aktywne i dostępne. Jednak aktualizacja z wersji 18 lub 18.6 do 19 wydaje się mieć pewne problemy, które uniemożliwiają pojawienie się wszystkich nowych funkcji. Jest jednak kilka rzeczy, które można zrobić, aby rozwiązać ten problem, więc postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami.

Utwórz kopię zapasową projektów przed wykonaniem innych czynności.

Zanim zrobisz cokolwiek innego w tym przewodniku, upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową wszystkich swoich projektów. Omówione przez nas kroki mogą spowodować problemy z projektami, więc nie ryzykuj! Możesz skopiować niektóre kopie zapasowe z: C:\Users\USERNAME\Videos\Resolve Project Backups. Chyba że zmieniono domyślną lokalizację.

Odinstaluj i ponownie zainstaluj Davinci Resolve 18, 18.6, a następnie na czysto zainstaluj Davinci Resolve 19.

Po utworzeniu kopii zapasowej wszystkiego, odinstaluj zainstalowaną wersję Davinci Resolve, a następnie pobierz nową wersję ze strony https://www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve.
Teraz zainstaluj tę wersję na swoim komputerze i powinna ona działać ze wszystkimi nowymi funkcjami. Jeśli pobrałeś wersję studyjną, upewnij się, że wprowadziłeś wszystkie swoje dane, aby upewnić się, że masz pełny dostęp.

Nadal nie działa?

Jeśli powyższa metoda nie zadziałała, odinstaluj Davinci ponownie, ale tym razem przejdź do następującej lokalizacji i usuń folder Blackmagic Design: C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming. Po usunięciu folderu uruchom ponownie komputer i zainstaluj Davinci Resolve 19 na nowo. Powinno to usunąć wszelkie błędy, które powodowały problem. Należy tylko pamiętać, że jest to wersja beta, więc z pewnością pojawią się pewne wczesne problemy.
Po zakończeniu nowej instalacji warto otworzyć Davinci Resolve raz i rozpocząć nowy projekt. Jeśli wszystko wydaje się działać, skopiuj wszystkie pliki kopii zapasowej. Należy pamiętać, że wiele nowych funkcji jest dostępnych wyłącznie w Davinci Resolve Studio, więc to również może być problem. Ale przynajmniej darmowa wersja zyskuje 3-4-krotny wzrost szybkości i wydajności w porównaniu do wersji 18.

Inne poradniki dotyczące rozwiązywania problemów z Davinci Resolve.

Jeśli masz inne problemy z Davinci Resolve, sprawdź naszą obszerną bibliotekę poradników Resolve tutaj.