Camtasia Studio Download

Nie zawsze skomplikowane działanie, proces lub czynność można opisać słowami, czasami trzeba to po prostu pokazać. Jeśli prowadzimy szkolenie, nawet najlepiej opracowana słowna instrukcja nie zastąpi konkretnego i w pełni jasnego przekazu wizualnego.

Program Camtasia Studio to bardzo skuteczny, dość prosty w obsłudze i niedrogi sposób na tworzenie i edycję prezentacji, demonstracji i tak zwanych screencastów. Zamiast tłumaczyć skomplikowane operacje, wystarczy zarejestrować obraz z ekranu komputera lub kamery internetowej, a następnie edytować go i przygotować profesjonalną prezentację.

Camtasia Studio pozwala użytkownikowi łatwo i przyjemnie stworzyć nawet obszerną prezentację. Proces tworzenia tutorialu lub screencastu podzielony jest na trzy etapy. W pierwszym oczywiście nagrywamy wszystkie wskazówki, działania i elementy szkolenia, w drugim przeprowadzamy edycję i stosujemy poprawki, w trzecim zaś przeprowadzamy końcową produkcję. Program umożliwia rejestrowanie obrazu zarówno z ekranu komputera – możemy stworzyć tutorial krok po kroku jak wykonywać poszczególne zadania – jak również za pomocą kamerki internetowej. Sporą wadą programu jest brak obsługi innych kamer HD i urządzeń rejestrujących obraz oraz dźwięk.

Program Camtasia Studio oferuje bardzo szerokie zaplecze edycji tworzonych prezentacji. Co prawda do produkcji z Hollywood nam daleko, ale ilość dostępnych opcji z pewnością pozwoli stworzyć w pełni profesjonalną i jasną prezentację. Możemy skorzystać między innymi z opcji inteligentnego zoomu, zaciemnienia określonego obszaru ekranu czy podświetlania kliknięć, jeśli rejestrujemy obraz bezpośrednio z ekranu komputera. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby dodać napisy, wskazówki, uwagi czy inne elementy. W sekcji edycji mamy oś czasu, dzięki której możemy dowolnie edytować czas trwania prezentacji.