FFSPLIT Download

FFSplit to aplikacja, za pomocą której możemy transmitować nasze potyczki w FPS-ach czy RTS-ach przez sieć na żywo. Współpracuje m.in. z serwisem streamingowym Twitch, pozwala także na nagrywanie rozgrywek na dysku twardym.

Program wymaga poświęcenia kilku minut na konfigurację. Najpierw wybieramy źródło sygnału. Ustawiamy opcję FFSource dla wideo. Dla audio możemy wybrać to samo albo domyślne urządzenia Windowsa (dla nagrywania naszego komentarza za pomocą mikrofonu).

FFSplit pozwala na pracę w trybie PiP (Picture in Picture) - większość ekranu zajmuje gra, a nasza twarz - rejestrowana za pomocą kamerki - jest widoczna w oknie w rogu. Aby uzyskać taki efekt korzystamy z funkcji Layers, gdzie definiujemy kilka źródeł sygnału.

Optymalne efekty uzyskuje się, jeśli rozdzielczość gry jest taka sama jak pulpitu Windows. W przypadku wystąpienia różnicy powinniśmy ustalić w FFSplicie rozmiar rejestrowanego obrazu. Aplikacja umożliwia ponadto jednoczesne nagrywanie pliku na dysk twardy i przesyłanie sygnału na żywo do internetu.