XSplit Download

XSplit to narzędzie, którego zadaniem jest nagrywanie obrazu i dźwięku z gier komputerowych, a także transmitowanie tego sygnału na żywo przez internet. Aplikacja współpracuje z różnymi serwisami streamingowymi, m.in. z Twitchem.

Program umożliwia rejestrowanie standardowego sygnału audio-wideo, a także umieszczanie w nim efektów 3D, zmianę kolorystyki, dodawanie obrazków czy klipów wideo z HDD, etykiet tekstowych i napisów, używanie efektów przejścia między scenami czy realizowanie kilku transmisji naraz.

W zależności od wersji i licencji program może być używany do zadań komercyjnych (zarabianie na transmisjach), dystrybucji sygnału na komputerach w sieci lokalnej (LAN), opóźniania transmisji, przekazywania sygnału do projektora lub telewizora czy podłączania pulpitów zdalnych.

XSplit obsługuje do 12 zdefiniowanych scen (punktów widzenia), między którymi można się przełączać. Maksymalna rozdzielczość to 1920 na 1080 (Full HD). Wspiera kodeki dźwiękowe Speex i AAC, zapisuje pliki wideo w formatach FLV oraz MP4.