G DATA AntiVirus Download

G Data AntiVirus to kompleksowy, rozbudowany program antywirusowy oferujący pełną ochronę przed różnego rodzaju szkodliwym oprogramowaniem. Produkt firmy G DATA, która oferuje również takie pakiety ochronne jak G DATA Internet Security, G DATA Mobile Security (dla użytkowników urządzeń mobilnych) czy G DATA Pakiet Szkoła (dla edukacji).

Oprócz standardowej ochrony antywirusowej program blokuje trojany, backdoory, rootkity, oprogramowanie szpiegowskie oraz złośliwe strony WWW (G DATA Web Cloud). Analizuje pocztę e-mail i wykrywa w ten sposób spam oraz niebezpieczne załączniki (G DATA Mail Cloud). Chroni też przed próbami wyłudzenia danych osobowych (phishing).

Moduł BankGuard zapewnia z kolei maksymalne bezpieczeństwo podczas korzystania z bankowości internetowej i płatności online. Chroni m.in. przed programami rejestrującymi kolejność uderzeń w klawisze (keyloggery) i przekazującymi pozyskane w ten sposób loginy, hasła i numery kart kredytowych do baz danych cyberprzestępców.

Aplikacja dysponuje aż dwoma silnikami skanującymi wirusy, jest w stanie wykrywać podejrzane zachowania programów, które jeszcze nie zostały zarejestrowane w jej bazie. Dzięki technologii Fingerprinting i zaawansowanemu skanowaniu w trybie bezczynności pakiet G DATA nie obciąża i nie spowalnia komputera.

Użytkownik ma do dyspozycji codzienne aktualizacje bazy wirusów, które gwarantują, że najnowsze zagrożenia zawsze są wykrywane. Razem z zestawem dostarczana jest płyta startowa, która umożliwia uruchomienie zainfekowanego peceta z niedziałającym systemem operacyjnym.

G DATA AntiVirus jest bardzo prosty w obsłudze. Program rozpoczyna swoją pracę praktycznie bez konieczności konfigurowania. Dysponuje przejrzystym interfejsem, który błyskawicznie informuje użytkownika o aktualnym stanie poszczególnych modułów programu, wykrytych i usuniętych zagrożeniach oraz aktualizacjach.