ESET NOD32 Antivirus Download

Odpowiednia ochrona komputera to kluczowa sprawa w dzisiejszym Internecie – miejscu pełnym niebezpieczeństw, oszustów i szkodliwego oprogramowania. Jeśli nie chcemy paść ofiarą internetowego oszusta lub złodzieja, lub jeśli nie chcemy, aby nasz komputer został zainfekowany wirusem, powinniśmy zadbać o skuteczne oprogramowanie antywirusowe. Świetną propozycją jest program ESET NOD32.

Słowacka firma ESET przygotowała jeden z najlepszych obecnie dostępnych na rynku programów antywirusowych. ESET NOD32 chroni komputer przed najróżniejszymi szkodnikami z sieci w postaci wirusów, komponentów szpiegujących spyware oraz reklamowych adware czy też phishingiem. Program sprawdza w czasie rzeczywistym wszystkie otwierane zapisywane i otwierane zasoby w postaci plików, programów czy otrzymywanych i wysyłanych wiadomości e-mail.

Zdaniem wielu opinii, program ESET NOD32 cechuje się bardzo wysoką skutecznością wykrywania wirusów. Główną tego zasługą jest zaawansowana technologia heurystyczna, która umożliwia wykrywanie nowych, jeszcze niesklasyfikowanych potencjalnie niebezpiecznych wirusów. Oczywiście jak inne programy tego typu, tak samo ESET NOD32 oferuje funkcję automatycznej aktualizacji bazy sygnatur wirusów przez Internet. Program ten cechuje się także szybkością działania oraz niewielkim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe – to bardzo ważne szczególnie w przypadku słabszych i starszych komputerów.

W najnowszej odsłonie programu mamy do czynienia z innowacyjnym systemem oceny reputacji plików w chmurze. System ten nosi nazwę ESET Live Grid i pozwala znacząco skrócić czas niezbędny do przeskanowania całego systemu w poszukiwaniu wirusów. Bardzo przydatną nowością, szczególnie dla osób, które często i intensywnie korzystają z portalu społecznościowego Facebook jest dodatkowe narzędzie ESET Social Media Scanner. Moduł ten instaluje się jako odrębna aplikacja na profilu serwisu społecznościowego Facebook, zaś głównym zadaniem jest wykrywanie linków do szkodliwych lokalizacji, które coraz częściej pojawiają się we wpisach.

Należy pamiętać, aby po zainstalowaniu wersji testowej jak najszybciej przeprowadzić aktualizację bazy sygnatur wirusów – wersja testowa ma zdezaktualizowaną bazę wirusów.