GOM Media Player Download

Istniejący już od 10 lat, ale zdobywający popularność od niedawna program umożliwiający odtwarzanie różnego rodzaju plików multimedialnych. GOM Player to skrót od Gretech Online Movie Player. Aplikacja jest darmowa, wydana jako adware (zawiera komponenty reklamowe).

GOM Player wykorzystuje technologię DirectShow do odtwarzania następujących formatów plików: AVI, WMV, ASF, MP3, MP4, MKV, 3GP, Google Video, Flash Video, VOB, Ogg, OGM, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 Part 2, MS MPEG4 V1/2/3, MJPEG, H.263(+), H.264 (MPEG-4 AVC), Vorbis, AMR, QCELP, EVRC, MSVIDC.

Większość z nich jest uruchamiana z wykorzystaniem wewnętrznych kodeków. Niektóre wymagają kodeków zewnętrznych. Mogą one zostać zainstalowane np. w ramach pakietu K-Lite Codec Pack. Odtwarzacz automatycznie je rozpozna i zacznie z nich korzystać. To samo dotyczy standardów QuickTime i RealMedia.

Dodatkowo GOM Player obsługuje płyty Audio CD, DVD (wymagana instalacja zewnętrznych kodeków), Video CD, SVCD, XCD. Program wspiera odtwarzanie strumieniowe (transmisje oraz klipy audio i wideo w internecie) w standardach ASF, MP3, AVI oraz OGG.

Odtwarzacz nieźle radzi sobie także z uszkodzonymi plikami AVI. Jest w stanie uruchamiać niekompletne klipy wideo i automatycznie pomijać brakujące klatki. Obsługuje napisy w takich formatach jak SMI, SRT, SUB, SSA, ASS, IDX. Dodatkowo wspiera napisy zagnieżdżone w plikach ASF, MKV i OGM.

GOM Player automatycznie rozpoznaje brakujące kodeki i przekierowuje użytkownika do stron WWW, z których można je pobrać. Aplikacja obsługuje wielokanałowy dźwięk (DTS) na płytach DVD. Dysponuje opcją masowego robienia zrzutów ekranu z wideo (Burst Capture - do 999 sztuk).