LAME MP3 Encoder Download

LAME MP3 Encoder to zaawansowany encoder, który współpracuje z wieloma popularnymi narzędziami do tworzenia plików MP3. Jego podstawowym zadaniem jest zmniejszenie rozmiaru pliku muzycznego, przy zachowaniu oryginalnej jakości dźwięku, a także poprawa jakości kodowanych plików. Jest to najlepszy tego typu program dostępny na rynku, co potwierdzają jego liczne testy jakościowe. Operacje wykonać można na 3 sposoby:

Metoda CBR (stała) jest używana, gdy chcemy zachować stały bitrate całego pliku audio i uzyskać przewidywalny rozmiar pliku wyjściowego. Ten sposób należy używać tylko wtedy, gdy chcemy zachować zgodność z aplikacjami strumieniowymi i dekoderami sprzętowymi obsługującymi wyłącznie ten typ kompresji. W innym wypadku metoda ta nie jest wskazana ze względu na duży rozmiar pliku wyjściowego.

Metoda VBR (zmienna) jest najczęściej stosowanym typem kodowania. Umożliwia kompresję plików przy zachowaniu przez użytkownika poziomu jakości. W zależności od złożoności pliku audio, bitrate może ulec zmniejszeniu. Metoda pozwala uzyskać najmniejszy możliwy rozmiar pliku zachowując jednocześnie pożądaną jakość.

Metoda ABR łączy dwie powyższe. Wskazana, jeśli chcemy uzyskać mniejszy rozmiar pliku MP3 niż metodą CBR oraz zachować ustalony bitrate.

Funkcje programu LAME MP3 Encoder obejmują również kodowanie plików WAV w formacie VBR, wybór trybów mono, stereo i joint stereo, a także dopasowanie częstotliwości kodowania dla indywidualnych potrzeb. Posiada silnik oparty na modelu psycho-akustycznym GPSYCHO, poprawiający błędy kodu źródłowego ISO koderów MP3.

Program do kompresji dźwięku do formatu MP3 (MPEG-1,2,2.5 audio layer 3). Uznawany jest za enkoder oferujący najlepszą jakość plików MP3, co potwierdza się w wielu testach odsłuchowych kodeków MP3