Spotify, jedna z najpopularniejszych aplikacji pozwalających na strumieniowanie muzyki, zaprzestała oferować możliwość kupowania i ściągania utworów.

Użytkownicy do tej pory, poza słuchaniem muzyki bezpośrednio z serwerów Spotify, mogli również dokonać zakupu ulubionych utworów i ściągać je na dysk. Funkcja ta została dziś wyłączona.

Utwory zakupione w usłudze i przypisane do konta Spotify nadal jednak będą dostępne do ponownego ściągnięcia w ramach określonego limitu. Użytkownicy posiadający wykupione Spotify Gift Cards, które umożliwiały opcje ściągania utworów, wciąż będą mogli je wykorzystać do tego celu. 

Rzecznik Spotify potwierdził informacje i dodał, że nie wykluczają jednak, iż opcja ściągania kiedyś powróci. 

Obecnie nie ma zbyt wielu informacji o działalności Spotify w Polsce. Według Przemysława Pluty, szefa polskiego oddziału firmy, usługa powinna dotrzeć do naszego kraju mniej więcej w lutym. Nie udostępniono jednak żadnej konkretnej daty ani cen abonamentowych za poszczególne typy kont.

Jeżeli jeszcze nie mieliście styczności ze strumieniowaniem muzyki przez internet, to możecie zobaczyć jak to działa dzięki serwisowi Deezer, o którym niedawno pisaliśmy.