iMesh Download

iMesh 12 to darmowy program do strumieniowania muzyki z internetu. Usługa ma w swojej bazie ponad 15 milionów piosenek, których możemy słuchać bez potrzeby wcześniejszego ściągania ich na dysk lokalny. Dodatkowo program wyposażony jest w wiele funkcji społecznościowych, dzięki którym użytkownicy mogą utrzymywać ze sobą kontakt i dzielić się ulubioną muzyką.

W programie mamy możliwość utworzenia własnej biblioteki piosenek, tak samo, jak ma to miejsce w zwykłych odtwarzaczach typu iTunes lub Winamp. Przeglądając zasoby ogromnej bazy piosenek od razu możemy je organizować we własne playlisty bądź oznaczać jako ulubione za pomocą ikony serduszka. Do programu możemy zaimportować własne piosenki w formacie MP3 jak również zgrać zawartość płyt Audio CD bezpośrednio do kolekcji przy pomocy wbudowanego CD rippera.

Wyszukiwarka pozwala na znalezienie playlist, artystów, albumów lub nazw piosenek po wybranych słowach kluczowych. Możemy wyszukiwać po konkretnych zwrotach lub po całych gatunkach. Przydatną funkcję oferuje zakładka DJ, która po wpisaniu odpowiedniego słowa kluczowego (lub po wybraniu z listy naszego nastroju) automatycznie utworzy spersonalizowaną stację radiową.

Użytkownik ma również możliwość uzupełnienia swojego profilu publicznego oraz połączenia się ze swoim kontem na Facebooku. Pozwoli to dzielić się piosenkami ze znajomymi i zapraszać ich do korzystania z iMesh. Z kolei użytkownicy zarejestrowani w usłudze iMesh mogą bezpośrednio z poziomu programu wymieniać się utworami, dodawać zdjęcia, udostępniać informacje na swoim profilu jak i rozmawiać ze sobą za pomocą wbudowanego komunikatora.

Część utworów możemy również pobierać na dysk w formacie MP3. Te, które są dostępne do ściągnięcia wyróżniają się na liście podaną informacją o rozmiarze pliku. Pobieranie odbywa się za pomocą sieci P2P.