Cubby Download

Cubby to bezpłatny program umożliwiający użytkownikom synchronizowanie danych w chmurze lub bezpośrednio pomiędzy różnymi komputerami z pominięciem dysku wirtualnego.

Usługa Cubby oferuje zarówno możliwość składowania plików na wirtualnym dysku w chmurze, jak również opcję bezpośredniej wymiany i synchronizacji plików. O ile synchronizacja danych w chmurze nie jest żadną nowością, to już synchronizacja plików bezpośrednio pomiędzy upoważnionymi komputerami z pominięciem chmury wydaje się ciekawą alternatywą dla innych tego typu rozwiązań. Podobne rozwiązanie oferowała usługa Windows Live Mesh, niestety od jakiegoś czasu nie jest ona wspierana i rozwijana.

Program Cubby współpracuje z większością systemów operacyjnych Windows oraz Mac – niestety nie ma wersji współpracującej z systemem Linux. Po rejestracji użytkownika w serwisie, dostaje on dostęp do darmowej przestrzeni na wirtualnym dysku w chmurze. Co ciekawe, usługa bezpośredniej wymiany plików pomiędzy komputerami była w pełni darmowa do czasu, gdy usługa Windows Live Mesh była jeszcze aktywna. W momencie, gdy Microsoft zawiesił wsparcie dla swojej usługi, Cubby wprowadziło opłaty za korzystanie z bezpośredniej wymiany plików.