BitComet Download

Wymiana plików w sieci to nieodzowna funkcja w dzisiejszym Internecie. Oczywiście niezbędny do tego jest odpowiedni program, a jednym z najlepszych i najpopularniejszych programów tego typu jest BitComet. Pamiętajmy jednak, że pobieranie, użytkowanie oraz udostępnianie niektórych plików multimedialnych oraz programów może być niezgodne z licencją wytwórni lub producenta oraz z polskim prawem.

Pobieranie plików za pomocą sieci torrent tylko z pozoru wydaje się skomplikowane. W praktyce ogranicza się do pobrania niewielkiego pliku z rozszerzeniem .torrent, który jest swoistym kluczem do wybranego przez nas pliku, filmu, muzyki etc. Po otwarciu pliku, zostanie on uruchomiony w programie BitComet. Warto zwrócić uwagę na bardzo duże możliwości personalizacji pobierania. Możemy np. wybrać tylko konkretne pliki do pobrania, ustawić ich priorytety lub kolejność. Możemy również wykasować lub pominąć niechciane pliki, aby nie marnować czasu i transferu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby modyfikować listę trackerów, czyli głównych źródeł pobieranego pliku – ta funkcja przyda się, gdy pobierany plik znajdziemy również w innym miejscu. Możemy również przeglądać listę peerów, czyli osób aktualnie pobierających ten sam plik. W razie potrzeby możemy ograniczyć ich liczbę lub czasowo całkowicie zablokować. Możemy również komentować pobrane torrenty oraz przeglądać już istniejące komentarze – pozwoli to uniknąć ściągania słabej jakości materiałów oraz ostrzec innych użytkowników programu.

Aplikacja BitComet posiada również funckję podglądu ściąganych plików, co również przyczynia się do oszczędności czasu i transferu w przypadku, gdy odkryjemy fałszywy lub bardzo złej jakości materiał. Użytkownik programu może również ustawiać priorytety lub ograniczać prędkość oraz ilość transferu. Na deser dostajemy liczne statystyki przedstawiające prędkości pobierania i udostępniania plików.

Aby ułatwić przenoszenie zadań między komputerami, BitComet udostępnia możliwość importu i eksportu listy pobierania. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siecią torrent docenią panel „Kanały”, w którym znajdą listę najpopularniejszych zbiorów plików torrent. Naturalnie program umożliwia tworzenie własnych torrentów, dzięki czemu możemy dzielić się własnymi zasobami z innymi użytkownikami.

Program BitComet jest bardzo prosty w obsłudze, choć posiada szereg zaawansowanych ustawień. Mimo to nawet początkujący użytkownicy poradzą sobie z obsługą programu bez najmniejszych problemów. Pewnym minusem są komponenty reklamowe, które na szczęście nie są uciążliwe i pojawiają się jedynie w obrębie aplikacji.