BearShare Download

Bearshare jest to nie tylko popularny program do pobierania muzyki i filmów, ale także platforma do komunikacji pomiędzy użytkownikami na całym świecie. Pozwala na dzielenie się swoimi plikami oraz pobieranie zasobów innych uczestników.

Wysyłanie i pobieranie różnych plików to nieodzowny element dzisiejszego Internetu, bez którego ciężko korzystać z sieci. Jeśli chcemy podzielić się nakręconym na wakacjach filmem lub ogromną galerią zdjęć ze znajomymi, wysyłanie ich w mailach jest bardzo czasochłonne i niewygodne. Między innymi dlatego powstały programy umożliwiające dzielenie się plikami multimedialnymi i nie tylko ze znajomymi.

Jednym z najpopularniejszych programów tego typu jest BearShare, bardzo ceniony przez użytkowników klient sieci umożliwiający udostępnianie, wyszukiwanie i pobieranie plików multimedialnych z sieci. Oczywiście to podstawowa funkcja i nie jedyna funkcja tego programu.

Z pewnością warto zwrócić uwagę na możliwość wysyłania wiadomości do innych użytkowników w trakcie wspólnego odsłuchiwania plików muzycznych. Możemy tym samym podzielić się opinią na temat jakości dźwięku etc. Oprócz tego możemy łączyć się w grupy z tymi użytkownikami, którzy deklarują swoją pasję do jednego wykonawcy itp.

Ciekawie prezentuje się również opcja sugestii i podpowiedzi, dzięki której nawet nie znając dokładnego tytułu lub nazwy wykonawcy możemy znaleźć dokładnie to, co mamy na myśli. Rodzice z pewnością docenią możliwość blokady dostępu do wulgarnych treści, dzięki czemu ich pociechy nie trafią w programie na nieodpowiednie pliki multimedialne. Nie zabrakło również możliwości podglądu ściąganych plików pod kątem ich jakości i trafności, jak również możliwość przeszukiwania bibliotek udostępnianych przez innych użytkowników.

Należy zwrócić uwagę na to, co proponuje program podczas instalacji. Kreator podpowiada, aby wraz z programem BearShare zainstalować dodatkowe paski narzędziowe lub ustawić inną stronę startową – opcje te możemy odznaczyć podczas instalacji.