ZoneAlarm Free Download

ZoneAlarm to pakiet ochronny, który zabezpiecza komputer przed szkodliwym oprogramowaniem z Internetu. W skład całego pakietu wchodzi moduł antywirusowy oraz dwie zapory sieciowe. Oprócz tego znajdziemy tu kilka dodatkowych narzędzi, które oferują alternatywne metody ochrony i wykrywania wirusów.

Bezpieczeństwo w sieci to dziś pojęcie względne. Jesteśmy bezpieczni, jeśli sami sobie to bezpieczeństwo zapewnimy odpowiednim zachowaniem, ostrożnością, wyobraźnią oraz stosownym oprogramowaniem. Jednym z nich jest z pewnością ZoneAlarm.

ZoneAlarm to bezpłatna aplikacja służąca do zabezpieczania komputera przed włamaniami i zagrożeniami płynącymi z sieci Internet. ZoneAlarm to zapora systemowa, która blokuje wszelkie próby dostępu do komputera z zewnątrz, w szczególności z sieci. Oprócz tego program pozwala na pracę w trybie Stealth Mode. Co to takiego?

Otóż tryb Stealth Mode sprawia, że użytkownik komputera z programem ZoneAlarm jest niewidoczny dla innych użytkowników sieci, w szczególności internetowych złodziei i przestępców. Warto również zwrócić uwagę na moduł Kill Controls, który natychmiastowo wyłącza wszystkie generujące niebezpieczeństwo programy oraz aplikacje.

Co prawda program nie posiada interfejsu w naszym rodzimym języku, ale wystarczy podstawowa znajomość angielskiego aby sprawnie i skutecznie skonfigurować program ZoneAlarm.