Dashlane Download

Dashlane to rewelacyjny, darmowy menedżer haseł, który jest kompleksowym rozwiązaniem do zarządzania naszymi danymi do logowania, zapamiętywania haseł, a także do automatycznego uzupełniania formularzy. Dodatkowo posiada funkcję portfela, dzięki której możemy wpisać i zapamiętać swoje dane do płatności. Wszystkie zapisane dane są w pełni zaszyfrowane 256-bitowym kluczem AES oraz naszym głównym hasłem.

Aplikacja automatycznie pobiera wszystkie zapisane dane do logowania z przeglądarki użytkownika, a następnie tworzy na ich podstawie bazę haseł. Dzięki rozszerzeniom do Google Chrome, Firefox i Internet Explorer dochodzi do pełnej integracji programu z przeglądarkami. Podczas wejścia na stronę, do której dane logowania są zapisane w programie, Dashlane wyświetla ekran wyboru konta, na które chcemy się zalogować. Również podczas logowania się pierwszy raz na nowe konto dochodzi do współpracy programu z przeglądarką - aplikacja automatycznie wykrywa, że konto, na które się logujemy nie istnieje w bazie Dashlane, a co za tym idzie program oferuje dodanie danych do bazy.

Kolejna funkcja, o której należy wspomnieć, to autouzupełnianie. W programie użytkownik ma możliwość stworzenia swojego profilu składającego się z imienia, nazwiska, adresu zamieszkania, nr dowodu osobistego, telefonu oraz innych danych. Następnie podczas wypełniania formularza rejestracyjnego na jakiejkolwiek stronie możemy skorzystać z programu i jednym kliknięciem myszy sprawić, że wszystkie pola zostaną automatycznie wypełnione na podstawie utworzonego w Dashlane profilu. Aplikacja automatycznie wykrywa odpowiednie pola formularza i wkleja informacje w prawidłowe miejsca.