Audiograbber Download

Audiograbber to bardzo popularny i darmowy program do zgrywania ścieżek z płyt Audio CD bezpośrednio na dysk komputera w jednym z wybranych formatów. Cyfrowe kopiowanie ścieżek audio pozwala zachować nierzadko cenną kolekcję płyt CD w nienaruszonym stanie. Z drugiej strony proces ten w większości przypadków nie oznacza spadku jakości o ile wybierzemy najwyższą jakość kompresji.

Oczywiście program Audiograbber posiada wiele funkcji, które pozwalają na wybranie docelowej jakości oraz wielkości zgranego pliku. Ponadto program możemy skonfigurować tak, aby automatycznie testował jakość zgrywanego materiału, normalizował poziomy audio, kasował ciszę z początkowych i końcowych fragmentów aby zmniejszyć rozmiar pliku etc.

Program może również kodować kopiowane ścieżki bezpośrednio do plików MP3 poprzez wewnętrzny mechanizm kodujący lub też poprzez WMA (MS Audio 4.0). W niektórych przypadkach istnieje możliwość wykorzystania zewnętrznego enkodera MP3, jeśli ten wbudowany w program nam nie odpowiada. Z pewnością przydatną funkcją jest możliwość pobierania szczegółowych danych na temat utworu wprost z sieci Internet.

Równie przydatną umiejętnością programu Audiograbber jest możliwość zgrywania utworów z dowolnego źródła podłączonego do karty muzycznej za pomocą wejścia audio. Może to być radio, odtwarzacz płyt winylowych, magnetofon, odtwarzacz płyt CD, czy nawet ośmiościeżkowy odtwarzacz kasetowy. Na deser dostajemy możliwość czasowego ustawienia nagrywania, na przykład, gdy chcemy nagrać audycję radiową, która emitowana jest w środku nocy. Co prawda standardowo program posiada angielski interfejs, ale w sieci można znaleźć oficjalne spolszczenie.