Switch Sound File Converter Plus Download

Switch Sound File Converter Plus to narzędzie, przy pomocy którego przerobimy pliki dźwiękowe i muzyczne do innych popularnych formatów multimedialnych, takich jak MP3, WMA, M4A, FLAC, OGG czy też WAV. Aplikacja umożliwia także zgrywanie płyt audio do komputera.

Obsługa programu jest bardzo prosta, a to za sprawą przyjaznego i intuicyjnego interfejsu, który został podzielony na trzy części - pasek narzedzi z zakładkami, listę plików do przekonwertowania oraz opcje konwersji. Piosenki możemy dodawać za pomocą przeglądarki plików lub po prostu przeciągając je bezpośrednio z folderu do okna programu. Switch Sound File Converter Plus posiada funkcję kolejkowania, zatem użytkownik może dodać większą ilość plików, a program wykona wszystkie operacje po kolei.

Po wybraniu interesujących utworów, użytkownik może dostosować ustawienia pliku wynikowego do własnych potrzeb. Poza zmianą katalogu docelowego możemy ustawić format wyjściowy. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą ręcznie ustawić bitrate, tryby stereo/mono, próbkowanie oraz wiele innych ustawień (zakres możliwości zależy od wybranego formatu wyjściowego).

Poza konwertowaniem plików i zgrywaniem płyt audio, program wyposażony jest w funkcję nagrywania internetowego strumienia dźwiękowego do wybranego przez nas formatu. Wystarczy skorzystać z funkcji Convert Audio Stream, wpisać adres URL streamu i rozpocząć proces konwertowania. Pozwala to na nagrywanie internetowych stacji radiowych oraz innych audycji na żywo.

Switch Sound File Converter Plus integruje się z menu kontekstowym systemu Windows, dzięki czemu użytkownik może konwertować pliki bezpośrednio z poziomu Eksploratora - wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybrane pliki, a następnie skorzystać z odpowiedniej opcji. Wszystkie funkcje menu kontekstowego mogą być dostosowywane za pomocą ustawień programu.