Adobe Reader Download

Adobe Reader to jeden z najchętniej pobieranych darmowych czytników plików PDF, umożliwiający nie tylko na przeglądanie dokumentów w tym formacie, ale także ich wydruk, dodawanie notatek czy własnych komentarzy, zabezpieczenie za pomocą hasła, umieszczanie cyfrowych podpisów czy konwertowanie ich na dokumenty Microsoft Word czy Excel. Dodatkowo umożliwia sprawdzenie pisowni bądź wyświetlenie szczegółowych informacji o dokumencie, m.in. tytuł, autora, słowa kluczowe, stemple czasowe czy rozmiar strony. Adobe Acrobat Reader również współpracuje z syntezatorami mowy, umożliwiając odczytywanie całości lub części tekstu znajdującego się w dokumencie, co jest ważne dla niewidomych.

Adobe Reader posiada opcję automatycznej integracji z popularnymi przeglądarkami internetowymi, pozwalając na wyświetlanie plików PDF zamieszczonych na stronach WWW. Ponadto dzięki zastosowaniu formatu PDF ma się pewność, że w każdym systemie operacyjnym obraz bądź wydruk pozostanie niezmieniony. Sama przeglądarka dokumentów PDF charakteryzuje się wyjątkową stabilnością, jednak niestety wymaga stosunkowo dużo zasobów komputera do prawidłowej pracy. W tym lepsze są od Adobe Readera inne darmowe zamienniki, jak chociażby Sumatra PDF.

Co więcej, dzięki wirtualnej funkcji o nazwie Adobe FormsCentral możnemy tworzyć formularze do wypełnienia, których wyniki na bieżąco przesyłane są do systemu. Poza plikami z samym tekstem, program umożliwia pracę z dokumentami zawierającymi filmy, arkusze kalkulacyjne, e-mail czy inne elementy multimedialne.

Program do przeglądania PDF, Adobe Reader, działa zarówno w środowisku Windows, jak i OS X, Linux czy Android i został przetłumaczony na ponad 30 języków, w tym także polski. Program jest bezpłatny, posiada prosty w obsłudze interfejs, a jego główną zaletą jest ogromna popularność - większość dokumentów tworzonych w formacje PDF dostosowanych jest do wymogów tej przeglądarki dokumentów.