Monosnap Download

Monosnap to prosty, darmowy program przeznaczony do wykonywania zrzutów ekranu w komputerze z systemem Windows. Dodatkowe funkcje, które oferuje to narzędzie to dodawanie rysunków i kształtów. Ważnym elementem Monosnapa jest możliwość rejestrowania materiałów wideo.

Na początek omówmy podstawowe funkcje Monosnapa. Po zainstalowaniu program dostępny jest z poziomu zasobnika systemowego w pasku zadań systemu Windows. Pojawia się też niewielka ikona programu, którą możemy przemieszczać po ekranie. Ikona jest cały czas na wierzchu. Kliknięcie na ikonę Monosnapa - w zasobniku czy z poziomu pulpitu - powoduje wysunięcie menu kontekstowego z podstawowymi opcjami. Pierwsze z nich służą do tworzenia zrzutów ekranu - wycinku prostokąta, a także całego ekranu.

Kolejne opcje, jakie oferuje to narzędzie do przechwytywania obrazu z Windows, to możliwość otwarcia obrazka i przesłanie grafiki na serwer. Za pomocą funkcji "Record desktop" możemy nagrać obraz z pulpitu Windows bądź konkretnego uruchomionego programu w naszym komputerze. Dostępna jest również funkcja Webcamera, czyli przechwytywanie obrazu z kamerki internetowej. W połączeniu z nagraniem z ekranu komputera możemy nagrać ciekawy tutorial.

Ważnym elementem Monosnapa jest możliwość skorzystania z darmowego konta w chmurze. Jeżeli zalogujemy się do usługi, otrzymujemy darmową przestrzeń wirtualną, którą można wykorzystać na przechowywanie i udostępnianie zrzutów ekranu czy też nagrań wideo. W tym celu należy kliknąć przycisk "Settings" z poziomu menu kontekstowego programu. Dalej, w zakładce "Accounts" klikamy przycisk "Login", który pozwoli na zalogowanie się do usługi, bądź też na stworzenie nowego konta. Możemy je założyć za pomocą adresu e-mail bądź konta na Facebooku.

Same ustawienia programu pozwalają też na wybór domyślnej przeglądarki dla plików Monosnapa. Możemy wybrać format domyślny i lokalizację, a także ustawić skróty klawiszowe czy określić, jak program ma zachowywać się już po zapisaniu zrzutu ekranu. Program jest uruchamiany wraz ze startem systemu. Oprócz systemu Windows, Monosnap dostępny jest też na Mac OS X oraz platformy mobilne.