Chcesz zrobić zrzut ekranu w Apex Legends, ale nie wiesz, jak? Nie musisz mieć dodatkowych programów do robienia screenshotów. Apex Legends ma tę funkcję wbudowaną. Zobacz, jak robić zrzuty ekranu i w jakim folderze je znaleźć.

Jak robić zrzuty ekranu w Apex Legends

Do robienia zrzutów ekranu z gier możemy użyć różnorakich zewnętrznych programów (chociażby GeForce Experience). Jeśli jednak z niczego takiego nie korzystamy, to pozostają nam opcje wbudowane w grę. Apex Legends daje graczom możliwość wykonywania zrzutów ekranu bez konieczności używania jakichkolwiek dodatkowych programów. Taka opcja jest wbudowana w grę i zrzuty ekranu można robić wciskając odpowiedni klawisz.

Jak zrobić zrzut ekranu w Apex Legends?

Zrzuty ekranu można wykonywać w trakcie samej rozgrywki, a także tuż po niej, na ekranie podsumowania gry. Służy do tego klawisz F12. Wciśnięcie przycisku spowoduje wykonanie zrzutu ekranu i zapisanie go w odpowiednim folderze w katalogu z grą. Gracz nie jest w żaden sposób informowany o tym, że zrzut ekranu został wykonany – nie wyświetla się żadne powiadomienie w rogu ekranu.

Klawisz F12 można zmienić na inny, aby był nam wygodniej tworzyć zrzuty ekranu. Można to zrobić w ustawieniach gry. Jeśli chcesz zmienić klawisz, to wejdź do ustawień gry, a następnie udaj się do zakładki „Mysz/Klawiatura”.

Zmień klawisz przypisany do funkcji zrzutu ekranu w Apex Legends

W dolnej części ekranu przewiń listę dostępnych funkcji na sam dół. Znajdziesz tam funkcję „Zrzut ekranu”, która domyślnie przypisana jest do klawisza F12. Możesz zmienić ten klawisz lub przypisać drugi przycisk, za pomocą którego będziesz wykonywać zrzut ekranu.

Gdzie znaleźć zrzuty ekranu zrobione w Apex Legends?

Zrobienie zrzutu ekranu to jedno, ale trzeba go jeszcze znaleźć. Większość gier zapisuje wykonane screenshoty albo w głównym folderze gry, albo w bibliotece Dokumentów bądź Obrazów. Apex Legends ma nieco bardziej ukryty folder ze zrzutami ekraun.

Wykonane zrzuty ekranu znajdziemy, owszem, w folderze z grą, ale nie w jej głównym katalogu. Aby je znaleźć, otwórz katalog, w którym zainstalowana jest gra, a następnie udaj się do następujących podfolderów:

r2/screenshots/

W tym miejscu znajdziesz wszystkie wykonane przez siebie zrzuty ekranu, zapisane w formacie .JPG.

Folder zrzutów ekranu w Apex Legends

Możesz je stąd przekopiować w dowolne miejsce lub utworzyć sobie skrót do tego folderu, aby zawsze mieć do niego szybki dostęp.